PlayerUnknown's Battlegrounds'ta Üçüncü Kata Motorla Pencereden Daldılar

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Bir de herkesi öldürdüler!

 Bizi düzenli okuyup da benim PlayerUnknown's Battlegrounds'u nasıl severek oynadığımı bilmeyen Oyungezer kalmamıştır herhalde. 

Bununla birlikte oyunu birkaç yüz saattir oynamama rağmen bazı oyuncuların şansa veya isteyerek yaptığı pek çok şeyi hala yapamıyorum. Motosikletle üçüncü kata dalarak girmek, üstüne bir de binadaki herkesi öldürmek de bunlardan biri...

> PUBG'de Güvenli Bölgede Kalma Rehberi

> PUBG'ye Ayrıntılı Karakter Oluşturma Ekranı Geliyor

Özellikle iki kişilik motorla yapılan bazı hareketler ve rampalardan, dağdan tepeden atlamalar muhteşem oluyor. Neredeyse GTA V'teki akrobatik hareketler seviyesinde bile diyebilirim (tamam belki o kadar da uzun boylu değil). Aaron Hansen isimli bir oyuncu, Youtube'a yüklediği videoda tam olarak yukarıda bahsettiğim şeyi yapmayı başarıyor. Açıkçası bu hareketi kıskanmadım desem yalan olur. Pencereden dalıp düşmanın olmadığı kata başarıyla giren bu arkadaşlar, düşmanlarını da gafil avlayıp binayı ele geçiriyorlar. Gerçi Akrobaside oldukları kadar çatışmada da yetenekli olsalar orayı temizlemek iki saniye sürerdi. Hem akrobaside hem de çatışmada şans yanlarındaymış. 

Oyunu çılgınlar gibi oynayan birkaç milyon oyuncu olduğunu düşünürsek bu tip fantastik olayların yaşanma oranı da zamanla artacaktır diye düşünüyorum.