Battlefield 1'in In the Name of the Tsar DLC Silahları Sızdırıldı

YAZAN Alihan Aydaş

Umarım ücretsiz içeriklerle karşılaşırız.

Battlefield 1'in dört genişleme paketinden ikincisi olan "In The Name of The Tsar'ın 11 adet yeni silah, yeni haritalar, Rus ordusu ve hatta oyuna ilk defa eklenecek bayan askerler ile geleceğini zaten biliyoruz.

Oyuna eklenecek olan bu yeni genişleme paketi, Eylül ayında piyasadaki yerini alacak ve yeni bir Supply Moduna sahip olacak. Bu mod, Birinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Cephesinde yer alan mücadelelerden oldukça fazla ilham almış durumda ve burada hava harekâtlarına sıkça yer verilmiş. Ayrıca, bu paket süvari savaşlarına odaklanmış durumda olduğu için atlar üzerinde yeni bir sistem düzenlemesi yapılmaktadır.

Genişleme paketinin ilk haritası olan Lupkow Pass'e Ağustos ayında erken erişim sağlayacağız ve yeni eklenecek 11 adet silahtan altı tanesini şu anda biliyoruz: Double Barrel Pompalı, Federov Avtomat tüfeği, MG14 Parabellum, Mosin Nagant M91 tüfeği, Nagant Revolver ve C93 Carbine Susturuculu.

Haberimizin asıl odak noktası ise Reddit üzerinde BleedingUranium isimli yazarın beş adet silah duyurusu yapması. Paylaşılan bilgilere göre bahsedilen beş adet silah isimleri şu şekilde: Maxim SMG Prototipi (Taaruz Sınıfı), General Lie Tüfeği (Sıhhiyeci Sınıfı), 1908 Model Perino LMG (Takviye Sınıfı), Vetterli M1870 Tüfeği (Keskin Nişancı Sınıfı) ve son olarak Obrez isimli Tankçı/Pilot silahı.

Bu silahların tam olarak birebir oyuna ekleneceği garantisi yok ve silahların eklenmesi durumunda çok daha farklı bir kullanım şartları sunabileceğini belirtelim. Ayrıca, bu silahların herkes için ücretsiz mi yoksa genişleme paketine özel mi olacağı konusu kesinleşmiş değil. Çünkü, bu silahların hepsi Rus ordusuna ait değil, bu yüzden silahları ücretsiz görme ihtimalimiz oldukça yüksek.

Son olarak, bu bilgiler Symthic forumlarından toplanmış ve bu forumdaki kişilerin DICE için çalıştıkları iddia ediliyor.

Sonuç olarak, sızdırılan bu bilgileri doğru veya yanlış olarak kabul etmemiz için henüz erken. Ayrıca, zaten Eylül ayında bu paketin çıkacağını biliyoruz ve tahmin ediyorum ki Ağustos ayının ortalarına doğru oyuna eklenecek olan silahlar veya çeşitli eklentiler resmî olarak açıklanacaktır.