YAZAN Yasin Madyb İlgün

Geriye bir tek Rust kaldı.

 PlayerUnknown's Battlegrounds'un önlenemez yükselişi devam ediyor. Oyunun kitlesi azalır, oynayan sayısı düşer diyenler her geçen ay biraz daha yanılmaya devam ediyorlar. Tabii ki "Battle Royale" modu da bir noktadan sonra insanları bayacak, ancak şu an için PUBG'nin modası devam ediyor ve kısa süre içerisinde de havası söneceğe benzemiyor. 

Oyun sadece dört ayda tam 5 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Hatta Steam Spy'daki istatistiklere göre şu an için 5.3 milyon satışa ulaşmış durumda ve satış/zaman çizelgesi de hala yükselişte. Erken erişim oyunları arasında şu ana kadar en çok satan oyun 5.6 milyon ile Rust. Ancak Rust'ın yaklaşık dört yıldır piyasada olduğunu ve kaç defa indirime girdiğini hatırlatmama gerek yok herhalde?

> PUBG'de Güvenli Bölgede Kalma Rehberi

PUBG ise Steam Yaz İndirimleri 2017'de bile indirime girmemesine rağmen çoğu zaman en çok satanlar arasında zirvede yer almayı başardı. 

Oyun, resmi çıkışını 2017'nin sonlarına doğru yapacak. Gelecek ay içerisinde ise muhtemelen Rust'ı da geride bırakarak en çok satan erken erişim oyunu olmayı başaracak gibi gözüküyor. Üstelik çıkışını da sadece yarım seneden biraz daha fazla bir sürede yapacak olması da başka bir artı olarak dikkat çekiyor. 

Oyunda motorla üçüncü katın penceresinden içeri dalıp içerideki herkesi temizlemek gibi fantastik şeyler de yapabildiğimizi düşünürsek PUBG'nin yakın bir zaman içerisinde eskimeyeceğini düşünüyorum.