PlayerUnknown's Battlegrounds'un İlk Resmi eSpor Turnuvası Çok Yakında Gamescom'da!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Yeni kostümler de geliyor!

 Bluehole Studios ve eSpor'un en büyük isimlerinden ESL birlikte dünyanın ilk PUBG eSpor organizasyonunu düzenliyor. Gamescom'da yapılacak olan eSpor turnuvası tamamen LAN üzerinden yapılacak. 

Bu turnuvada oyunun en iyi 80 oyuncusu ve yayıncısı yer alacak. Dünyanın dört bir yanından PUBG oyuncularını bir araya getirecek olan eSpor turnuvasına büyük bir ilgi gösterilmesi bekleniyor. Neticede oyun sadece dört ayda 5,3 milyon kopya satmayı başardı. 

Gamescom PUBG Invitational isimli turnuvada Solo oyun modu, Duo oyun modu, Duo - Sadece FPS oyun modu ve dört kişilik ekip modu üzerine turnuva yapılacak. Turnuva dört gün boyunca devam edecek. Üç oyun sonunda toplamda en iyi skorlara ulaşan oyuncular ve oyuncu grupları kazananlar olacak. Turnuvanın toplam para ödülü de 350 bin dolar olarak açıklandı ve başlangıç için fena değil gibi geliyor kulağa. Ancak diğer pek çok eSpor'un yanında biraz çıtır çerez kalıyor tabii. Ancak PUBG'nin eSpora tam anlamıyla uygun bir yapısı yok, en azından şu an için yok. Yani 350 bin dolar bile fena değil diyebiliriz. 

> PUBG'de Güvenli Bölgede Kalma Rehberi

Buna ek olarak 3 Ağustos'tan itibaren oyuna sınırlı süreli "açılabilir kutular" eklenecek. "The Survivor Kutusu" ve "Wanderer Kutusu" oyunu oynayarak kazandığımız savaş puanlarıyla sattın alınıp açılabilecek. Bununla birlikte turnuvaya özel çıkış yapacak olan "Gamescom Invitational Kutusu" ise sadece özel bir anahtar ile açılabilecek. Bu anahtarın fiyatı da 2.5 dolar olarak belirlendi. Kutuların içerisinde yer alan kostüm paketlerine aşağıdaki görsellere tıklayarak ulaşabilirsiniz sevgili Oyungezerler.

Gamescom Turnuvası Kutusu'ndaki Kostümler;

pubggamescom-1 pubggamescom-2

pubggamescom-3 pubggamescom-4

pubggamescom-5

Survivor ve Wanderer Kutusundaki Kostümler;

pubggamescom-6 pubggamescom-7

Turnuvanın tamamı PUBG'nin Twitch, Facebook, YouTube, Mixer ve Twitter hesaplarından canlı olarak ekranlara gelecek.

PUBG, son olarak Steam'de eş zamanlı 422,618 oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Oyunun önlenemez büyümesi hem satışlarda hem de oynanma oranlarında çılgınlar gibi büyümeye devam ediyor.

Gamescom PUBG Invitational 23-26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.