Popüler Müzik Uygulaması Spotify, Kesin Olarak Xbox One'a Geliyor!

YAZAN Özlem Tülübaş

Spotify, PlayStation 3 ve 4'ten sonra sonunda Xbox One'a geliyor. 

Geçtiğimiz günlerde Reddit'te paylaşılan bir fotoğrafta Spotify'ın Xbox One için çıkacağını görmüştük. Xbox'ın programcısı olan Larry Hryb'in uygulamayı test ettiği ortaya çıkmıştı. Diğer bir fotoğrafta da Spotify'ın Windows 10 PC'lerine ve Xbox'a geleceğini açıklayan bir yazı yer alıyordu. Spotify zaten masaüstü uygulaması olarak Windows Mağazası'nda yerini almıştı. Xbox'a ne zaman geleceği yönünde herhangi bir açıklama yapılmamıştı. 

Popüler müzik uygulaması, Microsoft Store sayfasında yer almaya başladı ancak tam olarak ne zaman aktif olacağı şuan için belli değil. Önümüzdeki günlerde bunun hakkında açıklamalar gelecektir. Sayfada yer alan açıklamaya göre uygulama ücretsiz olacak. Oyuncular oyun oynarken favori şarkılarını dinleyebilecekler. Arkaplanda çalışacak olan uygulamadan parçalara, çalma listelerine ve albümlere ulaşabilecekler. Oyun oynamayı kesmeden telefondan veya tabletten şarkıyı değiştirebilecekler. Spotify Premium'a üye olan kullanıcılar, daha kaliteli sesle reklamlar olmadan şarkı dinlemenin keyfini yaşayacaklar. 

Mart 2015'te PlayStation 3 ve PlayStation 4 için çıkan popüler müzik uygulaması, PlayStation 4 kullanıcılarına 5 milyardan fazla şarkı sunmakta. Çıkan istatistiklere göre PlayStation kullanıcıları en çok Drake'i dinliyor.

Dev teknoloji şirketi Microsoft, kendi yaptığı müzik uygulaması olan Xbox Music'in adını Groove Music olarak değiştirmişti. 

İLGİLİ BÖLÜMLER