YAZAN Eser Güven

Icecrown'a gidecek ve Arthas'ı kapacağız

Hearthstone'a Arthas'ın geliyor oluşu sürpriz oldu mu? Bence olmadı. Şimdi bana gelip de "Eserciğim biliyorsun biz oyuna Icecrown Citadel'de geçecek olan Knights of the Frozen Throne isminde bir genişleme paketi ekliyoruz. Var mı aklında şöyle oyuna ekleyebileceğimiz yeni bir kahraman" diye sorsalardı "dalga mı geçiyorsunuz, hala eklemediniz mi Arthas'ı?" diyerek bir de fırça atardım. Arthas candır çünkü.

Hearthstone'un bu yeni kahramanını Blizzard'ın yayınladığı son derece keyifli yeni video sayesinde öğrenmiş olduk; bu videoda oyunun baş görev tasarımcısı Dave Kosak yeni genişleme paketinde bizleri bekleyen PvE içeriği hakkında konuşuyor. Zaten bizler eski adıyla bu "maceraların" nasıl yayınlandığını çok iyi biliyoruz. Yine birden çok kanat halinde yayınlanacak Icecrown Citadel. İlk hafta üç boss ile kapışacağız, sonraki hafta yeni üç boss, son hafta ise üç yeni boss ve Lich King ile karşılaşacağız. Tabi Icecrown Citadel'de bildiğiniz gibi normalde 12 boss vardı, bu pakette ise 10. Acaba hangi bossları kırptılar diye düşündüğümde aklıma diğerlerinden farklı mekaniklere sahip olan Gunship Battle ve Valithria Dreamwalker geliyor; ama kesin listeyi yakında öğreniriz sanıyorum.

Peki haberimize konu olan Arthas'a nasıl sahip olacağız dersiniz? Eğer Lich King'i dokuz kahraman sınıfıyla da yenmeyi başarırsak bu yeni Paladin portresi bizim olacak. Lich King'i yenip, Lich King olmamış Arthas Menethil'i kapmak gayet güzel bir düşünce.

Bu yeni portrenin ayrıca şöyle bir güzelliği var. Biliyorsunuz animasyonlu kahraman portreleri için 500 galibiyete ihtiyacınız oluyor. Ama Arthas Menethil kendiliğinden animasyonlu olarak gelecek. Bu portreyi elde etmenin pek de zor olacağını sanmıyorum ve henüz Lich King'i normal modda mı, yoksa heroic modda mı yenmemiz gerektiği belirtilmemiş ama umarım ikincisidir. Azıcık zorluktan kimseye zarar gelmez.

Arthas'ın da eklenmesiyle oyundaki Paladin sayısı 3'e çıkmış oluyor (Uther Lightbringer ve Lady Liadrin'e ek olarak). Zavallım Warlock ve Druid'in ise hala daha tek birer kahramanı var. Artık bir sonraki genişlemede bu durumu telafi eder herhalde Blizzard.

İLGİLİ BÖLÜMLER