Call of Duty: Modern Warfare Remastered'ın Steam İncelemeleri Oyunu Yerden Yere Vuruyor

YAZAN Eser Güven

Vurmayın, öldü

Halbuki kimbilir Activision'ın Call of Duty: Modern Warfare Remastered ile ilgili ne olumlu hayalleri vardı. Önce bu oyunu Infinite Warfare'in satışlarını desteklemek amacıyla kullanmak istedi Activision. Ama kalkıp da "Remastered'a sahip olmak istiyorsanız Infinite Warfare'in premium versiyonlarından birini alacaksınız" dediler ve bu da bayağı bir ters tepti. Çünkü Remastered için oyuna nereden baksanız fazladan 30$ vermek gerekiyordu. Bu kadarla da kalmadı, oyunun Infinite Warfare'siz çalışmayacağını öğrenmek oyuncuları iyice delirtti. Sanırım bu noktada Activision artık yanlış bir yol seçtiğinin farkına varmıştı. 

Tabi ki de varmamıştı. Yoksa üstüne bir de Remastered versiyona ücretli DLC açıklayıp bunun da fiyatını yüksek tutmazlardı değil mi? E haliyle oyuncular bir kez daha ayaklandı ne yapıyorsunuz siz diye. Activision bu ilk hamlelerin ardından "eh madem tepkilere ve talebe kayıtsız kalmayalım, oyunu bağımsız olarak da satışa çıkaralım" dedi, ama bir klasik olarak Remastered versiyonun bağımsız halinin fiyatı da oldukça tuzlu olarak belirlendi. Tam 40 dolar. İçinde yalnızca 16 tane harita bulunan ve ana oyuna görsellerin dışında bir yenilik getirmeyen bir oyun için bu gerçekten de yüksek bir meblağdı.

OGZ İMC #3 - En Sevdiğimiz Call of Duty Oyunu

Ve şimdi Activision ne ektiyse onu biçiyor. Oyunun Steam sayfasında olumlu inceleme görmek için bayağı bir uğraşmak lazım. Şu an itibariyle oyunun İnceleme değerlendirmesi Çoğunlukla Olumsuz görünüyor; yapılan 338 incelemeden yalnızca %35'i olumlu. Yapılan yorumların çoğunda "bu oyunu almayın" uyarıları yapılıyor. Performansın kötülüğünden tutun da çokluoyuncu maçlarına katılmanın zorluğuna, hilecilere kadar pek çok noktada ağır eleştiriler alıyor oyun.

Elbette bu oyunu da 164 lira ödeyip, seve seve oynayan oyuncular mutlaka vardır. Ama çoğunluk aynı fikirde değil ve bunu gören Activision'ın da en azından bundan sonrası için şapkasını öne alıp iyice bir düşünmesi gerek. Çünkü bu olumsuz yorumlar, oyuncuların firmanın gelecek oyunlarına bakışını da dolaylı yoldan etkileyeceğe benziyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER