PlayerUnknown's Battlegrounds'un Çöl Haritaları İçin Daha Aylarca Beklememiz Gerekecek

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Şu anki haritanın tadı hala güzel nasılsa, biraz daha bekleyebiliriz.

 PUBG'nin baş geliştiricisi olan ve oyuna adını veren Brendan Greene, Eurogamer'a verdiği röportajda oyunun gidişatından bahsetti. Bununla birlikte ekibin üzerinde çalıştığı çöl temalı haritaların çıkış tarihinin yakın bir zamanda olmadığını söyleyerek bizleri üzdü.

Oyun çıktığından bu yana sürekli olarak geliştiriliyor ve gidişatı da oldukça iyi. Hatta Gamescom 2017'de oyunun ilk resmi eSpor turnuvası yapılacak. Şu an satışlarda da 5,4 milyon civarında bulunuyor ve en çok satan erken erişim oyunu olan Rust'ı yakında yakalayacak gibi gözüküyor. Greene, yeni bir harita yapmanın zorluklarından bahsederken çöl haritasının ne zaman çıkacağı hakkında net bir fikri olmadığını da itiraf etti. 

> PUBG'un Xbox One Versiyonundan İlk Bilgiler Geldi!

Oyunu 2018 yılına girmeden çıkarmayı planlayan Bluehole Studios, yakın zamanda hem resmi FPS sunucularını oyuncuların beğenisine sunacak hem de detaylı bir karakter oluşturma ekranı oyuna eklenecek. Greene harita konusunda yaptığı açıklamada "Bu iki yeni harita hala erken bir aşamada ve geliştirilmeye devam ediliyorlar. İki haritadan birine odaklanmaya çalışıyoruz, ancak bu haritayı oyuncularla buluşturmak için aylarımızı harcamamız gerekecek. Harita yapmak kolay değil. Son yaptığımız haritayı bitirmek altı ay sürdü ve oynanabilir hale getirmek de dokuzuncu ayı buldu. Yine de sıkı çalışıyoruz ve ekibinimizi de genişletiyoruz. Hazır olduğunu düşündüğümüzde yeni haritalar çıkacak." ifadelerini kullandı.

modlamasi-en-kolay-15-oyun-haber-ici