Apple'dan Üzücü Haber - iPod nano ve iPod shuffle Tarihe Karışıyor

YAZAN Gencer Fenercioğlu

iPod nano ve iPod shuffle'ınızı iyi saklayın

Saygıdeğer iPod, nihai unutulmaya doğru büyük bir adım attı. Apple, en ucuz iki iPod modeli olan nano ve shuffle'ı artık satmayacağını duyurdu. İki ürün, Apple'ın internet mağazasından çıkarıldı.

Apple, iPod'u birkaç sene önce perakende satış mağazalarından çekti ve cihazları şirketin aksesuar raflarına taşıdı. iPod nano ve shuffle 2015 yılında son renklerle güncellendi, ancak nano 2012'den beri yenilenmedi, oysa shuffle 2010'dan bu yana hiç yeniden tasarlanmadı.

Orijinal iPod 2001'de piyasaya sürülmüştü. İlk dijital müzik çalar değildi, ancak müzik piyasasında büyük bir devrime imza attı ve 1000 şarkıyı cebinize koyma imkanı sundu. Daha hızlı flash depolamaya sahip ve ekran içermeyen ilk iPod olan shuffle ise 2005 yılında piyasaya sürüldü. O yılın sonunda çıkan iPod nano, o zamana kadar popüler olan iPod mini'nin yerini almıştı.

Şirketin en çok satan iPod'u olan ve bir zamanlar Steve Jobs tarafından telefon özelliği olmayan iPhone olarak anılan iPod touch, satılmaya devam ediyor. Apple, cihazın depolama kapasitelerini güncelledi; artık cihazlar 32GB (939 TL) ve 128GB (1409 TL) seçenekleriyle satılıyor.

Tarihe karışan iPodların anısına;

İLGİLİ BÖLÜMLER