Seks Temalı Bir Oyun Steam'den Kaldırıldı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Oyunun sahibi tam olarak sınırı nerede çekmesi gerektiğini çözemediğini söylüyor.

 Eek! Games tarafından geliştirilen ve yaklaşık bir ay önce erken erişime açılan House Party, Steam'den kaldırıldı. Eek! Games uyarıların ve satış listesinden çıkarılmasının ardından oyunun daha hafif bir versiyonunu Valve'a sundu ve yanıt bekliyor.

House Party isimli oyunun geçici süreli olarak Steam'den kaldırıldığını belirten geliştiriciler, çizgiyi nerede çekmeleri gerektiğini anlayamadıklarını sözlerine eklemeyi ihmal etmedi. Steam'de yer alan pek çok oyunda ağır cinsellik olduğunun altını çizen Eek! Games, Steam ile bir sıkıntımız yok. Yeni bir sürüm çıkaracağız ve Valve'ı ikna etmeye bakacağız." dedi. Bir kitlenin oyuna haksız yere tepki gösterdiğini de belirten geliştiriciler asıl sorunun Steam değil bu oyuncular olduğunu düşünüyor.

> Fortnite - Erken Erişim İnceleme

İşin karmaşık yanı ise Valve'ın konu hakkında arkadaşlara net bir bilgilendirme yapmamış olması. Yani oyundan neyi atıp neyi tutabileceklerine dair pek bir fikirleri yok. Hatta oyun erken erişim aşamasını geçtiği için kafaları başta rahatmış. 

Bakalım House Party'yi yeniden Steam'de görebilecekmiyiz? Bir hafta boyunca kendine anasayfada bile yer bulmuştu oyun. 

Biz de bu ay Oyungezer Dergisi'nde House Party'ye yer vermiştik, ancak şu an için oyun Steam'de yer almıyor Oyungezerler. Bizden bilmeyin lütfen.

İLGİLİ BÖLÜMLER