PlayerUnknown's Battlegrounds'a Yeni Bir Silah ve Animasyon Ekleniyor

YAZAN Yasin Madyb İlgün

PUBG'ye eklenen yenilikler bitmek bilmiyor. Üstelik oyun Steam'de GTA V ve Fallout 4'ü de sollamayı başardı.

 Bir süredir dedikoduları dönen ve oyuna ekleneceği resmi olarak duyurulan yeni silahın adı sanı belli oldu sevgili Oyungezerler. PUBG'nin bir sonraki güncellemesiyle oyuna eklenecek olan tüfek Mk14 EBR olacak. 

Temmuz güncellemesi ile birlikte oyuna eklenecek olan bu tüfek özellikle orta menzilli ve uzun menzilli çatışmalarda etkili olacak. Tabii ki usta ellerde tıpkı diğer DMR tüfekler gibi yakın mesafede de ölümcül olabilir, ancak bu noktada gerçekten tecrübeli bir oyuncu olmanız gerekmekte. 

> PUBG Hayatta Kalma Rehberi

Mk14 EBR sadece kutulardan çıkacak ve 7.62mm mermi kullanacak. SKS'e alternatif diyebiliriz kendisi için. Tüfeğin görselinde bir de açılır kapanır bipod gözüküyor. Bipod şu an için işlevsel ancak sadece yere yattığımızda işe yarayacak. Yere yatıp tüfeğimizi kullandığımızda çok daha az geri tepme ve kolay nişan alma imkanı bulacağız.

İSTATİSTİKLER BİR KEZ DAHA SIFIRLANIYOR

Buna ek olarak artık istatistiklerimiz her ay sıfırlanacak. PUBG'nin geliştiricisi Bluehole Studios her sezonun istatistiklerini depoladıklarını belirtirken ileride bunları yeniden paylaşacaklarını belirtmiş. Bugün oynadığınız maçların istatistikleri ise ne yazık ki tutulmayacakmış. İstatistikler bundan sonra 1 Ağustos 2017'den başlayarak her ay başında sıfırlanacak. Bluehole bunu daha dengeli bir maç bulma sistemi kurmak için yapıyor. Yani gelecekte istatistikler bu şekilde tutulmayacak ve sezon süreleri çok daha uzun olacak. Ancak dengeli rakiplerle karşılaşmamız için çok daha sık test yapmaları gerekliymiş ve bu sebeple her ay sıfırlama kararı almışlar.

YENİ ANİMASYONLAR GELİYOR

Duvarların üzerinden atlama, kısa mesafeli tırmanma animasyonlarına ek olarak takla atıp siper alma animasyonu da oyunculara tanıtıldı. PlayerUnknown kendi sosyal medya hesaplarından bir GIF paylaştı. Bu GIF'te oyundaki karakterlerimizin takla atıp siper alma ve nişan alma animasyonunu gördük. Tabii ki bu bir "combat roll" değil. Yani hack n slash türündeki oyunlarda bizi hasardan kurtaran o mantık dışı çevik taklalardan atmıyoruz. Yeni animasyonlar oyunu çok daha taktiksel bir hale getireceğe benziyor.

Temmuz ayının güncellemesi 3 Ağustos'ta resmen çıkacak. Ağustos ayında PUBG için bir önemli olay daha gerçekleşecek. Gamescom'da oyunun ilk resmi eSpor turnuvası gerçekleşecek ve paralı kutular turnuva boyunca oyuncuların beğenisine sunulacak. Bu kutularda yeni kostümler yer alıyor.