Wolfenstein 2: The New Colossus'un Yeni Videoları İştah Kabartıyor

YAZAN Eser Güven

Kelimenin tam anlamıyla kıyım yapıyoruz

Belki de Nazi öldürmeye aşeriyorsunuz, şu oyun bir an önce çıksın diyorsunuz ama sayılı gün çabuk geçer demişler. 27 Ekim'de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak olan Wolfenstein 2: The New Colossus'a kavuşuncaya kadar iştahımızı daha da kabartacak çok sayıda videoyla karşılaşacağız gibi duruyor. Muhtemelen siz de oyunun geliştiricisi MachineGames ve yayıncısı Bethesda tarafından yayınlanan aşağıdaki videoları izledikten sonra iyiden iyiye sabırsızlanmaya başlayacaksınız.

Oyunu geliştiricilerinin bizzat oynadığı bu videolarda ufaktan spoiler yeme ihtimaliniz olabilir, unutmayın.

İlk video oyunun açılış görevini gösteren 20 dakikalık bir video. Bu heyecan dolu videoda BJ Blazkowicz'i son derece zor koşullarda görüyoruz. The Surge oynadıysanız biliyorsunuz, o oyunun da başında kendimizi tekerlekli sandalyede bulmuştuk, Wolfenstein 2'de de durum aynı. Tabi Terror Billy gibi bir ölüm makinesi için tekerlekli sandalyede olmuş, olmamış hiç fark etmiyor. Aksine bu sayede düşmanlarını öldürmenin yeni yollarını da bulmuşa benziyor. Bu 20 dakikalık kan banyosunda (özellikle de Blazkowicz'in aşkı Anya Oliwa ile karşılaştığımız sahnede iyice yıkanacaksınız) Irene Engel'i de görüyoruz. Engel'in çenesi düzelmiş - ilk oyunu oynayanlar hatırlar - ve korgeneralliğe terfi etmiş.

Diğer iki video ise oyunun Roswell bölümünde geçiyor. Roswell bildiğiniz gibi dünyanın UFO başkenti olarak da bilinir ve Roswell UFO Vakası ile ünlüdür. Bu bölümde uzaylı komplo teorilerine kulak misafiri olurken durmak bilmeyen bir aksiyonun içine dalıyoruz. İkinci video tam olarak Wolfenstein 2'nin özünü yansıtıyor işte. 60'ların Amerikası, sokaklarda Ku-Klux-Klan üyeleri falan geziniyor ama işin içine Naziler de dahil olmuş. Bu hem esprili, hem de bol kanlı bir atmosfer. Üçüncü video ise bize Roswell bölümünün sonunda karşılaşacağımız Zitadelle boss savaşını gösteriyor.

Wolfenstein 2: The New Colossus gerçekten de son derece keyifli bir oyun olacak gibi. Bethesda şimdiden oyunun Season Pass özelliklerini açıkladı, buna göre bizi 3 yeni karakter ve 3 yeni görev içeren 3 DLC bekliyor. Ayrıca Bethesda ilk oyunda verdiğimiz kararların etkilerini yeni oyunda da göreceğimizi açıklamıştı. Buyrun heyecanlanmak için bir sebep daha.

> Wolfenstein II: The New Colossus - İsminin ve Hikayesinin Anlamı

İLGİLİ BÖLÜMLER