YAZAN Yasin Madyb İlgün

Aynı zamanda 1v1 Turnuvaları geliyor!

  For Honor'un üçüncü sezonu oldukça iddialı bir isimle geliyor: Grudge and Glory...

Bununla birlikte oyunda maç bulmak da gün geçtikçe zor bir hale geliyor ne yazık ki. Gerçi geçtiğimiz hafta sonu durumlar o kadar da kötü değildi ancak daha bir yaşına bile basmamış ve çok oyunculu moduyla öne çıkan yüksek bütçeli bir oyunun kısa sürede dibi görmesi üzücü.

Üçüncü sezon ile birlikte savaşa Highlander ve Gladiator isimli iki yeni şampiyon katılıyor. Buna ek olarak birkaç tane yeni harita ve 1v1 düello turnuvaları eklendi. Güncelleme ile birlikte oyundaki bazı hatalar da giderildi. Grudge and Glory, tüm platformlarda 15 Ağustos'ta çıkış yapacak. 

Gelelim yeni şampiyonlarımıza. Gladiator, suikastçi sınıfından, kalkan ve üç uçlu mızrak kullanıyor. Pek zırh giyen tipler değiller ve yetenekleri arasında düşmanı kilitlemek, onları yumruklayarak mesafe açmak var. Mevzuya bir kere girince yüksek hasar verip aynı zamanda yüksek hasar alanlardan yani. Yetenekleri ve hareketleri arasında düşük bekleme süresi var ve çevik bir karakter. Bu sayede hasarları tanklamak yerine onlardan kaçıp ölümcül vuruşlar yapma üzerine oynamanız gerekiyor. Gladiator, Knight'ların yanında savaşıyor.

Vikingler'e ise Highlander eklendi. Hybrid sınıfından olan Highlander, uzun kılıcıyla hem defansif hem de ofansif oynayabiliyor. Kendisinin kılıcı oyundaki en uzun ve en ağır kılıç ve düşmanını mesafeli tutarak kesiyor. 

Oyunculara Verdiği Sözleri Tutamayan 10 Oyun

Yeni eklenen iki haritanın isimleri ise Sentinel ve Viking Village (Viking Köyü) olarak açıklandı. Bir klasik olarak bu haritalardaki bizi öldürebilecek her detayı da öğrenmemiz gerekecek. Oyunda kahraman bilinirliği de 40'a çıkarıldı ve karakterlerimizi daha da derinlemesine geliştirip, kozmetikleriyle oynayabiliyoruz.

Oyuna yakında 4v4 Rekabetçi Maç Modu eklenecek, Ubisoft bunu zaten duıyurmuştu ancak zamanı hala belirsizliğini koruyor ve en başından olması gerekliydi. Bununla birlikte bir de 1v1 Turnuva Modu eklendi. Ancak bu da 4v4 için duyduğumuz açlığı kesinlikle karşılamıyor. 

> For Honor'a Adanmış (Dedicated) Sunucular Gelecek

Oyunun Steam'deki aktif kullanıcı sayısı ilk çıktığında 45 binlerdeyken kısa sürede 2-3 binlere düştü ve umarım yenilikler ve dengeleme güncellemeleriyle bir grup oyuncu kitlesi For Honor'a geri döner. Hala Ubisoft'un bu oyunun potansiyelini harcandığını düşünüyorum.