The Long Dark'ın Hataları Büyük Bir Hızla Yamalanıyor

YAZAN Eser Güven

Hata avcıları iş başında

The Long Dark resmi çıkışını yapalı yalnızca 6 gün oluyor ama oyun için şimdiden 4 yama yayınlandı bile. Hinterland Studio bazıları çoğu oyuncunun fark etmeyeceği kadar küçük hataları bile büyük bir hızla yamalamaya kararlı görünüyor. 1 Ağustos'ta çıkan oyunun ilk yaması 3 Ağustos'ta yayınlanmıştı, 4 Ağustos'ta iki yama birden yayınlandı ve bundan bir gün sonra da dördüncü yama geldi.

Yayınlanan yama notlarına baktığımızda yapılan değişikliklerin listesinin git gide kısaldığını görüyoruz, hatta 4. yamada yalnızca tek bir hata düzeltilmiş ama bu da Hinterland'in oyunu yavaş yavaş istediği kıvama getirdiğinin bir göstergesi olarak düşünülebilir. Oyunlarındaki hataları umursamayan geliştiricilerle kıyaslandığında Hinterland'in bu aktifliğini takdir etmek gerek.

Oyunda şimdiye kadar çalışmaya etki eden bir kaç hatadan eksik seslendirilen kısımlara kadar pek çok hata düzeltildi. Oyunun çıkış gününde sorun yaşayıp moralinizi bozduysanız büyük ihtimalle bugün itibariyle o sorunların hiçbirini görmeyeceksiniz.

Hinterland dördüncü yamayla birlikte "gördüğümüz sorunları mümkün olduğunca hızlı biçimde çözmeye devam edeceğiz" diyerek tembellik yapmayacaklarına dair söz de veriyor ve size de hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız 25,000 incelemede %92 olumlu ortalama tutturmuş olan son zamanların en iyi oyunlarından birini oynamak kalıyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER