Uncharted: Lost Legacy'nin Yeni Videosu Bizi Kamera Arkasına Götürüyor

YAZAN Eser Güven

Yeni Uncharted deneyimi için sayılı günler kaldı

Uncharted: The Lost Legacy'nin geliştiricisi Naughty Dog ve yayıncısı Sony Interactive Entertainment'ın yayınladığı "Making of" isimli yeni video bizleri kamera arkasına götürüyor.

Kamera arkası diyorum çünkü oyunun geliştiricileri video eşliğinde verdikleri tasarım kararlarını anlatan açıklamalar da yapıyorlar. Örneğin oyunda neden Sully ve Sam yerine Chloe ve Nadine'in başrol için seçildiklerini, onları bu maceraya iten nedenleri, oyunun açık dünyaya benzeyen oynanış tarzını, Chloe ve Nadine gibi iki zıt kişilik arasındaki ilişkinin durumunu falan öğreniyor; hatta oyunun nasıl başlarda küçük bir proje olarak başlayıp sonradan koskocaman bağımsız bir oyuna dönüştüğünü duyuyoruz.

Bugüne kadar yayınlanan tüm Uncharted: The Lost Legacy videolarını izlediyseniz ve açıklanan tüm bilgileri sindirdiyseniz bile bu videoda bazı yeni görüntüler ile karşılaşacaksınız. Örneğin sanırım gece vakti çatıda geçen kovalamaca sahnesi daha önce PSX'te yayınlanan fragmanın hemen ardından yaşanıyor olmalı.

PlayStation 4'e özel olarak 22 Ağustos'ta çıkacak olan Uncharted: The Lost Legacy serinin en sevilen karakterlerinden biri olan Chloe Frazier ve Nadine Ross'un maceralarını anlatacak. İkili Chloe'nin vatanı Hindistan'a yolculuk yapacak ve kadim bir Hindu tarihi eserinin peşine düşecekler.

Oyun için ön sipariş veren oyuncular PS4 için önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan Jak and Daxter: The Precursor Legacy'e de ücretsiz olarak sahip olacaklar.

İLGİLİ BÖLÜMLER