Rainbow Six Siege'e Yama Değil Resmen Yeni Oyun Geliyor

YAZAN Yasin Madyb İlgün

42 GB'lik yama mı olur yahu?

 Rainbow Six Siege'in data kullanımını komple değiştirecek olan yeni yaması yolda ve bu yama oldukça büyük olacak.

Ubisoft'tan gelen açıklamaya göre yamanın amacı gelecekte yapacakları güncellemelerin daha efektif ve az boyutlu olmasını sağlamakmış. Yani bir kere olsun tam olsun tadında bir güncellemeden bahsediliyor. Güncellemelerde kullandıkları forge sistemini (sıkıştırılmış oyun data dosyası) değiştireceklerinden bahsediyorlar. Y2S3.0 isimli yamayla birlikte oyunun kaplamaları ve grafikleri de değişime uğrayacak. Yamanın boyutu her ne kadar büyük olsa da dosyalar açıldıktan sonra daha az yer kaplayacak. 

Rainbow Six Siege'in Oyuncu Sayısı 20 Milyonu Aştı!

Hatta oyunun yükleme ekranı konsollarda artık %10 daha hızlı olacak. PC'de ise hız farkı hakkında net bir bilgi veremiyorlar, çünkü her kullanıcının sistemi farklı. Bu yeni sistemle birlikte Ubisoft'un yama boyutlarında %12 ile %15 arasında boyut küçültme hedeflediği belirtilmiş.

PC yaması ile konsol yamaları arasındaki boyut farkı da tahmin edebileceğiniz üzere Ultra HD çözünürlük sebebiyle. Hoş oyunun Ultra HD olmayan yama paketi de konsolları solluyor, ancak bu noktada bir kez daha PC'nin farklı konfigürasyonları devreye giriyor muhtemelen. Bu arada yukarıdaki listede gördüklerinizin hepsi tahmin edilen yama boyutu. Güncelleme resmi çıkışını yaptığında bu boyutlar değişkenlik gösterebilir.

Yamanın resmi bir çıkış tarihi bulunmuyor.