HBO Game of Thrones'un Rekor Kıran Savaşının Perde Arkasını Anlatan Bir Video Paylaştı

YAZAN Baran Köse

Yanıyorum gürül gürül kaç gündür...

Uyarı: Bu haber Game of Thrones'un 7. sezonunun 4. bölümü hakkında spoiler içermektedir. Bölümü izlemeyenler lütfen başka bir habere geçsin.

HBO dizi yapımcılarının "The Loot Train Attack (Ganimet treni saldırısı)", bizim ise "oha ejderha geldi savaşı" olarak  adlandırdığımız büyük savaşın nasıl çekildiğini anlatan bir videoyu Youtube üzerinden paylaştı. 

Dizinin şu ana kadar ki en pahalı sahnesini içeren savaş aynı zamanda bir rekora ev sahipliği yapıyor. Drogon'un nefesi ile can veren Lannister askerlerinin kırdığı bu rekor oldukça ilginç. Tam 20 askerin can verdiği sahne bir televizyon dizisinde dijital efekt kullanmadan yanan insan sayısı rekoru kırdı. Biliyorum biraz rekor olsun diye isimlendirilmiş gibi duruyor fakat gerçekten bu işin bir istatistiği varmış. Bu kısa video aslında bizlere neden ejderhalı sahnelerin az olduğunu ve bütçe savaşları diye espri konusu olan sahneleri açıklıyor. Çok uzun uğraşlar ve Lannisterlar'ın Tyrell'lerden yürüttüğü altınlar kadar pahalı bir süreç. Fakat ortaya çıkan sonuç hem sette çalışanları hem de ekran başında izleyen bizleri tatmin ediyor.

>Game of Thrones 7. Sezon 4. Bölüm - Spoils of War İncelemesi

İLGİLİ BÖLÜMLER