PlayStation 4'ün 5.0 Firmware Güncellemesi İle Bir Sürü Yenilik Geliyor

YAZAN Yasin Madyb İlgün

1080p ve 60 fps Twitch yayınlarından uyarı mesajlarına bir sürü değişim var.

 PlayStation 4'ün 5.0 firmware güncellemesi ile ilgili bilgiler açığa çıktı.

Yeni nesil oyun konsolları arasında en çok satan cihaz olan PS4'e bu güncellemeyle birlikte Twitch'te 1080p/60fps yayın yapma özelliği ekleniyor. Aynı zamanda duyurular ve uyarı mesajları sisteminde de değişimler ve geliştirmeler yapılmış. 

Yine aile hesapları da optimize edilmiş ve kullanıcı için daha uygun bir hale getirilmiş. Artık kullanıcılar PS4'e kayıtlı olan diğer hesaplardaki oyunları da detaylı olarak görebilecek. Buna ek olarak artık her kullanıcının kendi özel sayfası olacak. Şu ana kadar bu sadece oyunlar, geliştiriciler ve Youtuberlar için mevcuttu. Sony bu güncellemeyle birlikte hem daha interaktif bir arayüz sunmak istiyor, hem de kullanıcıları daha fazla paylaşım yapmaya davet ediyor yani. Aynı zamanda istediğimiz herkesi takip edebileceğiz, tabii karşı tarafın da gizlilik ayarlarını buna göre ayarlamış olması gerekecek. 

> No Man's Sky'e Ücretsiz Genişleme Paketi Geliyor

Aile hesaplarına birden fazla yetişkin hesabı kaydedebileceğiz ve bazı yeni ebeveyn araçları ekleniyor. Aynı zamanda konsolu PC'den kontrol etmek için yeni bir web aplikasyonu da bu güncelleme ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. 

Bir diğer güzellik de artık uyarılar ve indirmeler için sürekli olarak ana ekrana dönüp oradan doğru menüye geçmek zorunda kalmayacak olmamız. Artık çabuk menu aracılığıyla tüm bildirimlerimize hemen ulaşabileceğiz. Bu pratik sistemin eklenmesi için senelerce beklenmesi bile komikti aslında ya en azından geldi diyelim.

Bu yeni özellikleri aslında Sony duyurmadı, ancak güvenilir bir kaynak olan Eurogamer paylaştı. 5.0 güncellemesinin henüz resmi bir çıkış tarihi bulunmuyor sevgili Oyungezerler.

İLGİLİ BÖLÜMLER