Çin İşi PUBG, Terminator 2 İsmi ile Mobil için Geliyor

YAZAN Alihan Aydaş

PUBG benzeri oyunların ortaya çıkacağı zaten belliydi ancak Terminatör... işte bu oldukça ilgi çekici görünüyor.

Çin merkezli oyun geliştirme ekibi NetEase, mobil için PUBG benzeri bir oyun üretti ve Çin'de önümüzdeki hafta mobil platformu için satışa çıkacak.

Ancak... Bu PUBG benzeri mobil oyunda enteresan bir başlık mevcut ve bu oyun lisanslı bir Terminatör oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Yani, Arnold Schwarzenegger'in canlandırdığı T-800 model robot olan ve Terminator 2 filminde yer alan Terminatör bu oyun içerisinde yer alıyor. Zaten oyunun ismi de Terminator 2 olarak adlandırılıyor.

Oyunun menüleri, mini haritası, envanter öğeleri ve grafikleri gibi önemli bileşenler adeta PlayerUnknown's Battlegrounds'u yansıtıyor. Battle Royal modunun 48 oyuncuya kadar desteklenmesi oldukça ilgi çekici gözüküyor.

Aşağıda yer alan resimler Endüstri analisti Daniel Ahmad tarafından Twitter üzerinde paylaşıldı. Ayrıca, Daniel'in paylaştığı tweette yer alan bilgiye göre bu oyun resmi olarak lisanslı bir Terminator 2 oyunu.

cin-pubg-benzeri-mobil-oyunu-2

cin-pubg-benzeri-mobil-oyunu-3

cin-pubg-benzeri-mobil-oyunu-4

Gördüğünüz gibi resimler açıkça mobil için hazırlanmış bir Playerunknown's Battlegrounds'u ortaya koyuyor ancak Terminator'ın bu oyun ile nasıl bir alakası olduğu konusunda herhangi bir fikre ulaşmış değilim. Bu tartışmaya açık bir konu ancak tahmin ediyorum ki tamamen oyunun pazarlanması için tercih edilmiş bir isim.

Sonuç olarak, Çinli kardeşlerimiz PlayerUnknown's Battlegrounds'ın bir çakmasını Terminator 2 ile önümüzdeki hafta kendi vatandaşlarına sunuyor. Büyük ihtimalle Pokêmon'da olduğu gibi bu oyunun da APK dosyası internette dolaşacaktır.

İLGİLİ BÖLÜMLER