Rainbow Six Siege'in Yeni Yaması Adanmış Sunuculara Zemin Hazırlıyor

YAZAN Eser Güven

Adanmış sunuculara adım adım

Rainbow Six Siege'e 2.2.2 nolu ufak bir yama geldi ve her ne kadar bu yama ile oyunda bulunan çeşitli hatalar düzeltilmiş olsa da asıl büyük mevzu bu yama ile adanmış sunucuların temelinin de atılıyor olması. Kısa bir süre içinde oyundaki tüm modlardan P2P kalkacak.

Bu ayın sonlarına doğru Sezon 3 başlayacak ve bundan sonra oyunun altyapısını değiştiren önemli değişiklikler görmeye başlayacağız: oyundaki tüm modlarda adanmış sunuculara geçilecek, yeni sesli sohbet servisi sunulacak ve sunucu altyapılarında güncellemeler yapılacak.

Adanmış sunucular devreye girdiğinde, adanmış bir sunucuda bir maç başlatabilmek için yalnızca iki oyuncuya ihtiyacınız olacak. Eğer maçı adanmış sunucularda değil de yerel olarak sunmak isterseniz bu seçeneğe de sahip olacaksınız, LAN modu çok yakında PlayStation 4'te de seçenek olarak sunulacak.

Yeni sesli sohbet servisi de adanmış sunucular üzerinden kullanılacak. Ubisoft'un verdiği bilgilere göre Vivox ismindeki bu yeni servis hem daha az bant genişliğine ihtiyaç duyacak, hem de daha yüksek ses kalitesi sunacak. Bu servis ilk olarak PC'de hayata geçecek, konsollara ise daha sonra gelecek.

Ubisoft, Operation Health sonlandıktan sonra oyunun sunucu sistemini tamamen elden geçirmeyi ve bir yandan daha hızlı sunucular eklerken, diğer yandan oyundan P2P desteğini tamamen kaldırmayı planlıyor. Sonuç olarak bunların tümü de oldukça olumlu gelişmeler, özellikle de adanmış sunucular daha ilk günden beri oyuncuların istek listelerinin en üst sıralarında bulunuyordu. Oyundaki maçların kalitesini arttıracak bu yenilikler sayesinde Rainbow Six: Siege ikinci baharını yaşayabilir.

İLGİLİ BÖLÜMLER