YAZAN Gencer Fenercioğlu

Ölüm Maçı modunu PTR'da deneyebilirsiniz

Mayıs 2016'da piyasaya çıktığından beri en popüler shooter oyunlarından biri olan Overwatch'un şu ana kadar ölüm maçı (deathmatch) modu bulunmuyordu. Blizzard, deathmatch odaklı yeni bir haritayla birlikte nihayet herkesin tek olduğu (free-for-all) modun ve takım ölüm maçı (team deathmatch) modunun oyuna geleceğini duyurdu.

Bu modlar tam olarak beklediğimiz gibi işleyecek; oyuncular mümkün olduğunca çok düşman öldürmeye çalışacak ve her katletme bir puan edecek. Modlarda, 20 kişiyi öldüren ilk oyuncu ya da takım ölüm maçında 30 kişiyi öldüren ilk taraf maçı kazanıyor.

Modların yanı sıra Blizzard, ölüm maçında kullanılacak yeni bir harita da yayımlıyor. İsmi Château Guillard olan haritaya aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz. Buna ek olarak, ölüm maçı oyunlarını daha iyi desteklenmesi için mevcut haritaların farklı biçimleri de oluşturuldu.

Deathmatch şu anda PC'deki PTR'da bulunuyor, böylece modu test aşamasındayken deneyebilirsiniz. Blizzard, ölüm maçı modunun çıkış tarihini daha duyurmamış olmasına rağmen, yeni Overwatch içerikleri normalde PTR'da yayımlandıktan sonra birkaç hafta içinde herkese açılıyor.

Öte yandan, şu anda mevcut olan Overwatch Yaz Oyunları 2017 etkinliği, oyuna bir sürü yeni kostümü ekleyerek, geçen yılki kostümleri de geri getiriyor.