YAZAN Eser Güven

Gençler de Warcraft 3'ü tanısın

Acaba World of Warcraft mı demek istedi diye düşündüyseniz merak etmeyin, başlıkta hata yapmadım, elim de sürçmedi. Warcraft 3'ten bahsediyoruz. 2002 yılında çıkmış olan Warcraft 3'ten.

Blizzard'ın Klasik Oyunlar ekibinden Pete Stilwell Battle.net'te yayınladığı mesajla Warcraft 3'ün "ilk resmi test sunucusuna kavuştuğunu" açıkladı. PTR, yani Public Test Realm, Herkese Açık Test Sunucusu anlamına geliyor (HATS diye kısaltma yapsak anlaşılması pek mümkün olmayabilir). Şu an itibariyle siz de Warcraft 3 PTR'ını indirebilir ve 1, 2, 3, 4 kişilik veya herkese serbest haritaları test edebilirsiniz.

Tabii ki bu tamamen sürpriz bir haber çünkü her ne kadar Warcraft 3 Blizzard'ın en iyi gerçek zamanlı strateji oyunlarından biri olsa da 15 yaşında bir oyun. Blizzard'ın eski oyunlarından desteğini çekmediğini biliyoruz, zaman zaman yamalar bile yayınlanıyor. İşte PTR'daki versiyonda da çeşitli denge değişiklikleri yapılarak oyun daha da iyi hale getirilmiş. Hatta Stilwell'in söylediğine göre sonradan yayınlanacak yeni bir yama eşleştirmeleri daha iyi hale getirecek, otomatik turnuvalar ve liderlik tabloları ekleyecek, bazı oyuncuların yaşadığı gecikmelere de çözüm bulacak.

Spot ışıkları bir kez daha Warcraft 3'ün üzerine dönmüşken yakında bir de aynı StarCraft'ta olduğu gibi bir Remastered haberi alırsak resmen tadından yenmez.

İLGİLİ BÖLÜMLER