YAZAN Emre Özdemir

2017 birbirinden heyecan verici oyunlarla güzel bir kapanış yapacak

 Ağustos'u da yavaş yavaş yedik Oyungezerler ve yılın sonlarına doğru yaklaşmaya başladık. Bu yılın ilk yarısında ya da ilk 3/2'lik kısmında piyasaya çıkan oyunlar sizleri ne kadar tatmin etti bilmiyorum, fakat geri kalanında gayet başarılı yapımlarla buluşacağız.

Evet, beklediğimiz bazı serilerin devam oyunları ne yazık ki bu yıl içinde piyasaya çıkmayacak, bazı serilerin devam oyunları ise şimdiden kafalarda soru işaretleri yaratmaya başladı bile. Fakat yılın bitmesine daha çok var ve yıl bitmeden piyasaya birçok oyun çıkacak. Bu yüzden kafamızda soru işaretleri olsa da moralimizi yüksek tutmak için hala sebebimiz var...

E hazır bu konu aklımızdayken bunları bir de Oyungezerler ile paylaşalım dedik ve sizlere yıl sonuna kadar piyasaya çıkacak olan en bomba 10 oyunu listelemek istedik. Listemiz 10 oyunla sınırlı olduğu için en çok dikkatimizi çekecek olanları, yeni birşeyler sunabilecek yapımları değerlendirmek istedik. Liste 10 oyunla sınırlı olacağından bazı isimler dışarda kalacak, fakat onları da listenin sonuna not düşeceğim ki kendilerine ayıp olmasın.

O zaman kafı daha fazla uzatmıyorum ve 2017 bitmeden piyasaya çıkacak en bomba 10 oyunu sizlere sunuyorum.

Destiny 2

6 Eylül (PlayStation 4 ve Xbox One) 24 Ekim PC

İlk Destiny sadece konsollara çıktığı için birçok oyuncu devam oyununa fena halde bilenmişti. Destiny 2'nin PC'ye de geleceği duyurulduğunda ise ben dahil birçok PC oyuncusu "Bu sefer elimden kaçamayacak, benim olacak!" diyordu fakat oyunun fragmanları, oynanış görüntüleri ve detayları ortaya çıktıkça ilgi de azaldı. Birçok oyuncunun beklediğini bulamayacağını düşünmeye başladığı Destiny 2 hala yılın en çok merak edilen oyunlarından biri. Daha oyun piyasaya bile çıkmadan gömmemek gerektiğinden kendisi listemizde yer buluyor ve "Benim hala umudum var." diye mırıldanmamızı sağlıyor.

Divinity: Original Sin 2

14 Eylül (PC, PlayStation 4, Xbox One)

Başarılı Rol Yapma Oyunları ile bilinen Larian Studios Divinity: Original Sin'de bizleri şaşırtmamış ve çizgisini koruyarak harika bir oyunla buluşmamızı sağlamıştı. Bu muhteşem deneyim bir devam oyununu hak ediyordu ve Larian'da tam olarak bunu yaptı. Bizlere tamamen yeni ve farklı bir deneyim sunması hedeflenen Divinity: Original Sin 2 şimdilik erken erişimde, fakat kendisi ile kısa zaman sonra tam sürüm olarak buluşabileceğiz. Eğer  Rol Yapma Oyunları'nı seviyorsanız bunu kaçırmamalısınız...

Cuphead

29 Eylül (PC, Xbox One)

Görücüye ilk çıktığından beri hepimizin merakla beklediği Cuphead sonunda oyuncularla buluşuyor. Max Fleishcher'ın tarzından esinlenilerek yaratılan ve 1930'lu yıllardan fırlayıp gelmiş gibi gözüken Cuphead Boss savaşlarına odaklanan, co-op oynanabilen bir platform oyunu olacak. Studio MDHR tarafından geliştirilen ve gerek müzikleri, gerekse görselleri ile tam anlamıyla bir dönem oyunu olan Cuphead bu yılın en çok merak edilen isimlerinden biri.

Forza Motorsport 7

3 Ekim (PC *Win10*, Xbox One)

Forza serisinin yeni üyesi olacak ve kotalarımızı ağlatacak olan Forza Motorsport 7, muhteşem görselleri ya da seriye getireceği yeniliklerle değil de boyutları ile gündeme oturmuştu. Çünkü sistemimizde yaklaşık 100 GB yer kaplaması beklenen oyun bunun yanı sıra Xbox One X sahiplerine de koşulsuz olarak 4K içerikleri indirmelerini diretecek. Yani evinizde 4K Tv. olup olmaması Forza'yı hiç de bağlamıyor Oyungezerler. Büyük ihtimalle kotamızla birlikte cüzdanlarımızı da ağlatacak olan Forza Motorsport 7'yi ne olursa olsun heyecanla bekliyoruz.

Middle Earth: Shadow of War

10 Ekim (PC, PlayStation 4, Xbox One)

Geldik belki de bu yılın en çok merak uyandıran, en bomba ismine. Shadow of Modror gerçekten de başarılı bir oyundu. Bir süre sonra monotona bağlayıp sürekli aynı şeyleri yapıp sıkılacağımızı düşünsek de aynı şeyleri eğlenceli, sıkmayan şekilde yaptırarak zamanın nasıl geçtiğini unutturuyordu. Shadow of War ise ilk oyunun üstüne misli misli koymayı, oyuncuları ihya etmeyi amaçlıyor. Nemesis sistemi, kale kuşatmaları, ordumuzu hazırlamak, eski oyundan yeni oyuna data transferi... O kadar çok detay, o kadar çok şey var ki... Shadow of War'la ilgili canımızı sıkan ya da aklımızda soru işaretleri bırakan tel şey mikro ödeme konusu. Fakat bu konu oyunu ciddi şekilde etkilemeyecek gibi gözüküyor. Yasin'i karşınıza alıp üzerine uzun uzun konuşmanızı önerdiğim Middle Earth: Shadow of War eminim bizlere harika anlar yaşatacak, muhteşem deneyimler kazandıracak bir oyun olacak. Merakla, heyecanla bekliyoruz efendim.