Artık İsteyen Herkes Xbox Insider Programına Katılabilecek

YAZAN Eser Güven

Artık ben de Insider'ım diyebileceksiniz

Microsoft, Xbox One sahiplerinin firmware güncellemelerini ve yeni özellikleri herkesten önce denemelerini sağlayan Insider Programında değişikliğe gitti ve bu sayede artık isteyen herkes bu programa katılabilecek.

Artık Insider Programında dört farklı seviye var, bunlar Omega, Delta, Beta ve Alpha. Her seviyenin farklı gereksinimleri mevcut ve bu gereksinimleri karşıladığınız anda üst seviyelere geçiş yapabiliyorsunuz. Bu seviyelerdeki en büyük değişiklik ise Omega seviyesinin herkese açılmış olması. Omega grubu ufak değişiklikleri test ediyor ve güncellemeleri herkese sunulmadan birkaç gün önce deneyebiliyor. Bence Delta grubu aralarında en mantıklı olanlarından, zaten bu grupta piyango usülü kullanılıyor yani rasgele seçilen bir grup bir sonraki güncellemeyi erkenden deneme şansına kavuşuyor.

Üst seviyeler daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyuyor çünkü size gönderilen verilerin büyüklüğü artıyor. Omega grubu ayda 4 ile 32GB arası gerektirirken, Alpha grubunda bu miktar 60-80GB arası. Bu yüzden Microsoft üst seviyeye erişim hakkı kazansanız dahi istediğiniz zaman alt seviyelere dönmenize de izin vermiş, yani Beta'ya geçseniz bile dilerseniz Delta'ya dönüp daha kısıtlı testler yapabiliyorsunuz.

Bu değişiklikler hayata geçmiş durumda, siz de Xbox Insider programına katılmak için Microsoft'un resmi blog sayfasında yaptığı açıklamayı okuyabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER