Batman: The Telltale Series'e 22 GB Güncelleme Geldi!

YAZAN Emre Özdemir

Bu güncellemelerin tam olarak niçin geldiği ve neyi değiştirdiği açıklanmadı!

 Batman: The Telltale Series'in ikinci sezonunun piyasaya çıkmasının ardından ilk sezona 22 GB'lık güncelleme geldi!

Durum böyle olunca "Yahu oyunda bu kadar mı çok sorun var? Bir bakalım neyi değiştirmişler, neyi onarmışlar." diyerek güncelleme notlarına bakalım dedik ama işler daha da garipleşti. Çünkü Telltale başlı başına bir oyun büyüklüğünde olan bu güncellemelerin tam olarak niçin yayımlandığı ya da neyi değiştirdiği ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı! Bazı oyuncular konuyla ilgili olarak Twitter üzerinden Telltale'e ulaşmaya çalışıyorlar fakat onların çabaları da şimdilik hiçbir sonuç vermiyor. Çünkü Telltale nedenini bilmediğimiz bir durumdan ötürü güncellemelerle ilgili hiçbir açıklama yapmıyor.

Kara Şövalye Arşivleri: Batman Oyunları Tarihçesi

Bunun yanı sıra forum sitelerinde dolaşan söylentilere göre ilki 9 Ağustos (12.9 GB), ikincisi de bundan 4 gün sonra (9.1 GB) yayımlanan güncellemeler oyundaki sorunları çözmek yerine yeni sorunlara da sebep oluyor. Hatta bazı oyuncular kayıt dosyalarının kaybolduğunu bildiriyor.

Güncelleme yeni sorunlara sebep oluyor mu emin değiliz. Fakat kayıt dosyalarının kaybolması ile ilgili olası bir çözüm var elimizde. Görünen o ki güncellemelerden sonra oyunun kayıt dosyaları "Telltale Games\Batman" klasöründen "Telltale Games\Batman The Telltale Series" klasörüne taşınmış. Yani kayıt dosyalarınızı bulamamak gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız bu çözüme bir göz atın derim.

Sadece ilk güncellemenin boyut olarak oyunun 5 bölümüne birden eş olduğunu düşünürsek ya ciddi bir yenileme/elden geçirme durumu söz konusu ya da mevcut oyun motorunun güncellennesi. Durum ne olursa olsun Telltale'in oyunculara uzun ve adam akıllı bir açıklama yapması gerekiyor.

Telltale suskunluğunu korumaya devam ederken konu hakkındaki gelişmeleri merakla bekliyoruz.