Battlefield 1'e Rekabetçi Modu Geliyor

YAZAN Alihan Aydaş

Sabırsızlıkla beklediğimiz rekabetçi modu nihayet geliyor...

Battlefield 1 hayranlarının heyecanla beklediği rekabetçi modu nihayet Incursions ismi ile çok yakında geliyor.

DICE, bugün Electronic Arts'ın Gamescom yayınında bu yeni rekabet odaklı mod ile ilgili bir takım ayrıntılar paylaştı. Incursions modu, Counter-Strike ve Call of Duty gibi 5'e 5 rekabetçi modu içeren oyunlardan alıştığımızın hemen hemen aynısı olacak ancak tabii ki Battlefield standartları ile özelleştirilmiş olarak.

Örneğin, bu mod her ne kadar düşük oyuncu kapasitesine sahip bir maç imkanı sağlasa da maç esnasında oyunda yer alan araçları kullanabilme fırsatı sunuyor. Diğer bir önemli özellik ise bir maç başlamadan önce kitinizi seçmek için kullanacağınız ve ekip çalışması ile koordinasyon için gerekli çalışmaları yapabileceğiniz taslak sisteminin yer alması. Böylece karşılaştırma sırasında kit ve takım kompozisyonu seçiminiz başarıya ulaşmak için hayati öneme sahip olacak.

Son olarak, bu modu Eylül ayında gerçekleştirilecek alfa test sırasında deneyebileceksiniz ancak bu teste katılmak için Battlefield'ın resmi web sitesinde gerekli kaydı yaptırmanız gerekiyor. Ayrıca, bu alfa test ile rekabetçi modunu ileri seviyeye taşıma hedeflenmiş durumda. Yani alfa test ile modun resmi çıkışı arasında büyük değişiklikler söz konusu olabilecek. Kısacası piyasaya sürüldüğünde rekabetçi modunun ulaşılmış en iyi haline erişim sağlayacağız.

Peki siz Oyungezerler, böyle bir modun gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?