YAZAN M.İhsan Tatari

In Poland we trust

Polonya topraklarından gelmesini dört gözle beklediğimiz bir numaralı Cyberpunk oyunu CD Projekt RED’in şu sıralar üstünde çalışmakta olduğu Cyberpunk 2077 elbette. Ama kendisi bu konuda yalnız değil. Çünkü sizlere daha önce tanıttığımız ve The Witcher, Dying Light, This War Of Mine ve Shadow Warrior gibi (bu oyunların hepsinin Polonya’dan çıktığına inanabiliyor musunuz?) yapımlarda çalışmış kişiler tarafından hazırlanan RUINER da ufukta iyice görünmeye başladı.

2091 yılında, cyberpunk öğeleriyle bezeli bir şehirde geçen oyunda gizemli bir hacker’ın yardımını arkasına alarak kaçırılan kardeşini bulmak ve yozlaşmış sistemin yalanlarını ortaya çıkarmak için kolları sıvayan bir sosyopatı yönetiyoruz.

İzometrik kamera açısından oynanan oyun bol bol aksiyon, zorlu çatışmalar, onlarca teknolojik silah ve boss savaşları vadediyor. Atmosferi de bayağı sağlam görünüyor hani. Yayınlanan yeni fragmanda hem oyunda kullanabileceğimiz silahlardan bazılarını hem de karşılaşacağımız devasa boss’lardan birini görme fırsatı yakalıyoruz.

RUINER bir aksilik olmazsa bir ay kadar sonra, 26 Eylül’de PC (Steam), PS4 ve Xbox One için çıkmış olacak. Kendisi Observer’la birlikte (Eser’in incelemesini okumadıysanız buyurun, çok acayip bir oyun) bu sene Polonya topraklarından çıkan ikinci cyberpunk bu arada. Darısı malum oyunun başına…

İLGİLİ BÖLÜMLER