Far Cry 5'in Yeni Oynanış Videosunda Balık Tutup Tarikatçıları Vuruyoruz

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Bakalım yeni mekanikler oyunu derinleştirmeyi başarabilecek mi?

 Bu sene içerisinde duyurulduğundan beri pek çok oyuncuda merak uyandıran ve Hristiyan bir tarikatı baş düşman yapmasıyla ABD'de büyük tartışmalara sebep olan Far Cry 5'in yeni oyun mekanikleri Gamescom'da tanıtıldı. Tabii bunların bazılarına yeni demek doğru olmaz, o sebeple bir geliştirilmiş diyelim sevgili Oyungezerler.

Bu oynanış videosunda balık tutmaktan, silah kontrolüne ve ateş etmeye, minik gizlilik unsurlarına, bomba hazırlama ve kurma, patlatma ve araç sürmeye ve uçurmaya (ki Ubisoft oyunlarında araç sürmenin ne kadar büyük problem olduğunu biliyoruz) kadar pek çok şeyi görüyoruz ve daha detaylıca inceleme şansı buluyoruz. 

Aslında biz bu videoyu basın ekibi olarak E3 2017'de izlemiştik ve üzerine yeni eklenen bir şey de göremedim. Hatta Tuğbek ve Serpil ile 30 dakikalık Far Cry 5 macerasına bile atıldık. 

Far Cry 5'e 27 Şubat'ta kavuşacağız. Oyun PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Aynı zamanda Xbox One X'in tam destek sunduğu oyunlar arasında yer alacak. Far Cry 5'i baştan sona kadar Co-op modunda oynayabileceğimizi ve oyunda radikal bir karar alınarak mini-haritanın kaldırıldığını da hatırlatalım.

Far Cry 5 hakkında şu ana kadar yapılan tüm açıklamalara ve paylaşılan her bir videoya buradan ulaşabilirsiniz Oyungezerler!