Just Cause'un Yapımcılarından Yeni Bir Açık Dünya RYO Geliyor Biomutant

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Guardians of the Galaxy'den Rocket Raccoon'u andırmıyor da değil.

 THQ Nordic ve Experiment 101'in üzerinde çalıştığı Biomutant isimli bir oyun erkenden sızdı. Geliştirici kadrosuna baktığımızda ise Just Cause'da çalışmış pek çok tecrübeli ismi görüyoruz.

Oyunun adının ve bazı görsellerinin sızmasından kısa bir süre sonraysa resmi bir duyuru fragmanı ve bazı görseller paylaşıldı. Marvel'ın sevilen kahramanlarından Rocket Raccoon'u andıran (en azından dışarıdan) bir karakterimiz var ve ekran görüntülerine bakarak bu kahramanımızın kıyafetlerini değiştirebileceğimizi söyleyebilirim. Yine muhtemelen birkaç temel silahı dışında geri kalan tüm araç-gereç ve cephaneliği değişebilir olacak gibi gözüküyor. Fragmandaki kılıcı ise ikonik olabilir. Göreceğiz.

Oyun açık dünya olacak ve RYO (rol yapma oyunu) olarak geçiyor. Kahramanımızla muhteşem kombolara imza atıp özel yeteneklerle düşmanlarımızı öldürebileceğiz. Aynı zamanda karakterimiz oldukça seri hareket edecek ve yer yer oynadığımız harita bile bize düşman olacak gibi gözüküyor. The Witcher'daki mutasyonlara benzeyen bir yetenek ağacıyla daha da güçlenebilecek ve ekipmanlarımızı da modifiye edebileceğiz hatta.

Bakalım ilk oynanış videosu ne zaman paylaşılacak. Meraklanmadım da değil yani.