PlayerUnknown's Battlegrounds'un Arayüzü Yenilenecek Ama Ne Zaman?

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Valla biz de Brendan Greene'in yalancısıyız arkadaşlar.

 Şu aralar dünyanın en popüler oyunlarından biri olan PlayerUnknown’s Battlegrounds'ın kullanıcı arayüzü kan ağlıyor diyebiliriz. Aslında basit ve sade bir arayüzü var, ancak bu sıkıntıları ve eksikleri yok demek değil. 

Hantal ve istenilene ulaşmayı zor kılan, pazara ulaşılamayan, kutu açmanın bile gereksiz zaman aldığı bir arayüzden bahsediyoruz. Bu şikayetlere ek olarak pek çok oyuncu da kendi konsept tasarımlarını paylaşıyor ve ortaya da gayet etkileyici sonuçlar çıkıyor diyebilirim. Hatta görseldeki çalışma da resmi değil CreativeGrenade takma isimli bir PUBG oyuncusuna ait. Kendisinin tasarımı da ideale yakın.

Bluehole ve oyunun baş geliştiricisi Brendan Greene bu şikayetlere kulak tıkamış değil tabii. Hatta tam aksine PUBG için birkaç aydır yeni bir arayüz üzerinde çalıştıklarını da resmen duyurdu. Greene "Bu konuyla ilgili olarak yaptığımız çalışmaları gördüğünüzde sizler için hoş bir sürpriz olacak." bile dedi. Sana güveniyorum PlayerUnknown, şu ana kadar güvenimi hiç boşa çıkarmadın. 

Tabii şu an için bu arayüz güncellemesinin ne zaman geleceğine dair bir açıklama yapılmadı. Umarız yakın zamandadır.

> PUBG'de 7 KM Mesafeden Adam Vurmak!

PUBG'de son günlerde ne oldu ne bitti merak ediyorsanız sizi şöyle alalım sevgili Oyungezerler.