Quake Champions Erken Erişime Açıldı - Oynaması Ücretsiz Oyun Paralı Oluverdi

YAZAN Eser Güven

Erken Erişime katılmak için para vermeye değer mi?

Bethesda'nın arena FPS oyunu Quake Champions nihayet Steam Erken Erişimdeki yerini alarak tüm oyunculara sunuldu ama işin bir de mali boyutu ortaya çıktı. Çünkü yayınlandığında oynaması tamamen ücretsiz olacak olan bu oyunu Erken Erişimde oynamak istiyorsanız paşa paşa Champion's Pack satın almak zorundasınız ve onun da fiyatı tam tamına 89 liracık.

Yani eğer Quake Champions'u oynamak istiyor, ama Champion's Pack ile gelen yeni şampiyonlar veya kostümler ilginizi çekmiyorsa üzgünüm, Erken Erişime katılma şansınız olmayacak. Eğer oyunun Kapalı Betasına katıldıysanız (ki isteyen herkes bu betaya kayıt olup katılabiliyordu) oyuna hala daha Bethesda.net Launcher üzerinden rahatça erişebilirsiniz. Steam'den yayınlanan bu versiyon şu aşamada daha çok Bethesda.net'te oyuna sahip olmayanlara ve denemek isteyenlere hitap ediyor.

Peki nedir bu Champion's Pack ve verilen paraya değer mi? Bu sorunun cevabı Quake Champions'u oynamayı ne kadar çok istediğinize bağlı olarak değişir. Bu paket (ve dolayısıyla Erken Erişim) sayesinde Doom Slayer, Ranger, Visor, Scalebearer, Nyx, Anarki, Clutch, Sorlag, Galena, Slash, Wolfenstein’dan BJ Blazkowicz gibi 11 şampiyonun tümüne sahip olacaksınız. Ayrıca 2018'den önce yayınlanacak altı şampiyon da dahil olmak üzere bundan sonra yayınlanacak olan tüm şampiyonlar da oyununuza otomatik olarak eklenecek. Erken Erişimde oynayabileceğiniz şampiyonlar arasında en dikkat çekici isim yeni DOOM'un ana karakteri olan DOOM Slayer: Berserk yeteneği sayesinde düşmanlarını çıplak elleriyle döve döve öldüren bu öfkeli arkadaş BJ Blazkowicz ile birlikte Bethesda oyunlarından gelen iki karakterden birisi.

Normalde oynaması ücretsiz olacak bir oyuna para vermek elbette tuhaf geliyor ama bu Erken Erişimin şöyle de bir avantajı var. Champion's Pack'in şu andaki fiyatı aslında 30$, ama bize karşılığı 89 lira olarak belirlenmiş. Quake Champions yayınlandığı anda bu paketin fiyatı 40$'a yükselecek, yani muhtemelen bizde de 120 liradan satılmaya başlanacak. Karar sizin.

Quake Champions'ın kesin çıkış tarihi henüz belli olmamakla birlikte Bethesda oyunun 'önümüzdeki aylarda' çıkacağını söylemişti. Yıl sonundan önce çıkması kuvvetle muhtemel.

İLGİLİ BÖLÜMLER