Overwatch'un Mei'li Yeni Animasyon Filmi Ortalığı Salladı

YAZAN Eser Güven

Blizzard'dan yine nefis bir animasyon geldi

Blizzard Gamescom 2017'deki sunumuyla birlikte Overwatch'un animasyon filmlerine bir yenisini daha ekledi. Rise and Shine ismindeki bu yeni animasyon oyunun en sevilen karakterlerinden biri olan Mei'nin çıkış hikayesini anlatıyor. Animasyon filmi yaklaşık 12 saat içinde 4 milyon kişi tarafından izlendi bile.

Meicik bundan dokuz yıl önce Ecopoint: Antarktika'da görev yapan mutlu mu mutlu bir bilim kadını ve derin uykusuna yatmadan önce son bir video kaydı yapıvermiş. Ama işler hiç de beklendiği gibi gitmemiş ve ekip olması gereğinden daha uzun bir süre uyuyakalmış. Mei uykusundan uyandığında başta mutlu bir gün geçiriyor gibi, ama sonrasında kötü haberleri alıyor ve animasyon da zaten bu noktada biraz daha karanlık bir hale bürünüyor.

Bu animasyon ile Mei ile robot arkadaşı Snowball arasındaki ilişkiyi de biraz daha yakından görüyoruz ve video bize oldukça merak uyandıran bir hikayeyi arada çatışma ve savaş sahnelerine yer vermeden gayet de güzel biçimde anlatıyor. Ayrıca Mei'nin zamanında bolca MacGyver izlemiş olduğunu da görüyoruz, yoksa gündelik eşyaları kullanarak öyle bir alet yapmak insanın aklına kolay kolay gelmez. Ayrıca Blizzard kesin ileride karşılaşacağımız içeriklerle ilgili ipuçları da saklamıştır bu videoya.

Bilmem siz de aynı şeyi düşünüyor musunuz ama bence Blizzard'ın acilen uzun metrajli animasyon filmi işine girmesi lazım. Düşünsenize mesela World of Warcraft CGI ve gerçek oyuncu birleşimi tuhaf bir karma yapıya sahip olmak yerine doğrudan Blizzard'ın o hastası olduğumuz sinematikleri gibi yapılmış olsaydı, daha fazla ilgi çekmez miydi? Aynı şeyi bu Overwatch filmleri için de düşünüyorum. Gerek çizim tarzı, gerek anlatımları beyazperdeye acayip yakışacak cinste çünkü.

İLGİLİ BÖLÜMLER