PlayerUnknown's Battlegrounds'un Çöl Haritasından Yeni Bir Görsel Ortaya Çıktı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Yeni harita taş gibi duruyor taş!

 PlayerUnknown's Battlegrounds'un baş geliştiricisi ve oyuna adını veren PlayerUnknown (Brendan Greene) gamescom 2017'de oyunseverlerle yeni haritadan bir görsel paylaştı.

Çöl haritasından yepyeni bir görseli sosyal medya hesaplarından da paylaşmayı ihmal etmeyen Greene, bir süre önce bu haritalar için uzunca bir süre beklemek zorunda kalacağımızı söylemişti. Bununla birlikte haritanın genel tasarımı hoş duruyor ve ağzım da sulanmadı değil hani. Hep Lipovka, Pochinki Gatka nereye kadar yahu?

Görseldeki apartman sitesinde ve özellikle yangın merdivenlerinde ne canlar telef olacak tahmin etmek çok da güç değil. Beyaz, kaki ve kahverengi kıyafetlerin daha sık kullanılmasını sağlayacak bu harita için henüz resmi bir çıkış tarihi bulunmuyor ne yazık ki. Bir de haritadaki binaların genel olarak yüksek ve çok katlı olması da güzel bir detay. Genel olarak çatışmalar yatay düzlemde oluyor ancak günümüz oyun teknolojisi çok daha fazlasına imkan sunuyor. Oynaması basit, ama ustalaşması zor bir oynanış sunacağı kesin diyebilirim.

pubg-yeni-haritaa