YAZAN Yasin Madyb İlgün

Bu sefer on kat daha uzun!

 Expermient 101'in oldukça merak uyandıran oyunu Biomutant'ın yepyeni bir oynanış videosu çıktı. 11 dakikalık bu oynanış videosunun aslında son bölümünü zaten izledik, ancak geri kalan 10 dakikalık bölüm yepyeni görüntüler içeriyor.

Videoda gördüğümüz kadarıyla oyunun başlında DNA'mıza, kürk çeşidimize karar verip kendi karakterimizi oluşturuyoruz. Yani oyunun kapağındaki karakter olmak zorunda değiliz. Buna ek olarak dövüş mekanikleri ve oyunun dünyasını da detaylıca görme fırsatı bulduk. Oynanış videosundaki anlatıcı ise umarım oyunda bu kadar uzun süre yer almaz çünkü başlangıçta söyledikleri kulağa ilginç gelse de bir süre sonra sıkmaya ve kendisini tekrar etmeye başlıyor. Üstelik Biomutant'ın bir açık dünya oyunu ve keşfedilmeyi bekleyen bir sürü şeyi var. Anlatıcı her lafın, her olayın arasına girerek o keşif hissini biraz bozuyor gibi. 

Farklı mekanlar, çeşit çeşit düşmanlar gördük. Ateş eden bir el (evet el), üç başlı ejderhaya benzeyen bir düşman ve kürklü, tüylü ihtiyar bir dost derken gerçekten fantastik bir dünyanın içine dalıyorsunuz. Biomutant şu an için umut verici duruyor. Bir efsane olacağını sanmıyorum, ancak nedense bir kış gecesi konsolumu açıp bu oyunu oynamak istermişim gibi hissediyorum. Bir beklenti oluşturmayı kesinlikle başardılar.