Wolfenstein II: The New Colossus'ta Eski Dostları da Görebileceğiz

YAZAN Emre Özdemir

Silah arkadaşlığı öyle kolay ölmez tabii...

 Nazilere karşı verdiğimiz savaştaki yeni bölüm olacak Wolfenstein II: The New Colossus'ta hem yeni dostlar edinecek, hem de eskileri ile tekrar buluşacağız.

Naziler, özellikle de Frau Engel kafayı ciddi derecede Blazkowicz ile bozmuş durumda. Hatta durum öyle bir hale gelmiş ki kahramanımızı bulmak için Ausmerser isimli uçan bir kale bile inşa etmişler. Peki Naziler bunları yaparken bizim elimiz armut mu toplayacak? Tabii ki hayır.

Wolfenstein II: The New Colossus'ta bizim uçan bir kalemiz olmayabilir (ya da olabilir de, kim bilir), fakat sonuna kadar güvenebileceğimiz dostlarımız var. Tıpkı eski oyunlarda da olduğu gibi.

Nazilerle olan savaşımızda en büyük silahımız olacak dostlarımız hem yeni yüzler, hem de eski isimlerden oluşacak. Mesela yeni oyunda gönlümüzün efendisi Anya ile tekrar buluşacağız, ki Anya çocuğumuzu taşıdığı için işler çok farklı olacak. Onun dışında bize davamızda yardım edecek yeni isimlerle de tanışacağız. New Orleans direnişinini başındaki Horton, Black Revolutionary Front'un lideri Grace ve hafif çatlak Super Spesh gibi.

Yüzümüze bir tebessüm konduracak, şimdi onlar düşünsün dedirtecek haber ise eski isimlerin de yeni oyunda sahneye çıkacak olmaları! Efendim, Kreisau Circle üyeleri yeni maceramızda da bizi yanlız bırakmıyorlar. Hatta Set Roth, Max Hass, Bombate ile birlikte Fergus ya da Wyatt tekrar bizimle birlikte savaşmak için geri dönüyorlar. Bu arada Fergus ya da Wyatt dedim, çünkü bu konuda bir seçim yapmamız gerekecek ve seçimin sonucu hem oynanışı, hem de hikayeyi etkileyecek

Wolfenstein II: The New Colossus, 27 Ekim 2017'de PC, Xbox One ve PlayStation 4 için piyasaya çıkacak. Oyunun dudak uçuklatan fiyatlarına ise buradan göz atabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER