YAZAN Eser Güven

Klasik isteyenlere hitap eden bir hafta sonu

Bu hafta Steam hafta sonu indirimlerinin özel bir misafiri var. QuakeCon 2017 dün, yani 24 Ağustos Perşembe günü başladı ve Steam de bu etkinliği kutlamak adına normal indirimlerine ek olarak QuakeCon indirimi altında Bethesda'nın bir ton oyununa ek olarak Quake ve Doom ekolünden gelen çok sayıda oyunu da indirimli olarak karşımıza çıkardı. Bu özel misafirin şerefine de normalde Pazartesi gününe kadar süren indirimlerin süresi Salı gününe kadar uzatılmış oldu.

Örneğin bu indirimler sayesinde Prey'i %50 indirimli olarak 220 lira yerine 110 liraya, Fallout 4'ü ise %33 indirimli olarak 133 liraya yerine 89 liraya satın alabilirsiniz. Tabi Steam indirimlerini dikkatli takip edenler Prey'in daha önce 89 liraya, Fallout 4'ün ise 59 liraya kadar düştüğünü biliyorlar. Dolayısıyla aynı oyunları 20 - 30 lira üzeri bir fiyata almak için acele etmek aslında yersiz. O yüzden ben dikkatinizi asıl indirime girmiş oyunlar listesindeki nispeten eski, fiyatı makul ama zamana meydan okuyan klasiklere çekmek istiyorum.

> Mesela Arx Fatalis (harika bir RYO), Hexen, Hexen II, Heretic, orijinal Doom ve Doom II yalnızca 2.5 lira.

> Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics ve Fallout New Vegas yalnızca 4.5 liradan satılıyor. Hatta 1, 2 ve Tactics'in içinde bulunduğu paket 7.75 lira.

> Yine ilk Dishonored sadece 7 lirayken, Elder Scrolls serisinin ölümsüz klasikleri Morrowind ve Oblivion da 15 liraya düşmüş.

Kısacası QuakeCon indirimlerinden faydalanmak istiyorsanız klasiklere yönelmeniz cüzdanınız açısından daha iyi sonuç doğurabilir.

Bunlar dışında iki önemli oyunu da haftasonu boyunca test etme ve beğenirseniz indirimli olarak satın alma imkanına sahipsiniz sevgili Oyungezerler. Bunlardan biri inanılmaz popülerliğiyle Rainbow Six: Siege, diğeri ise bir taktik strateji klasiği XCOM 2.  Her ikisini de Pazar gecesi saat 23'e kadar ücretsiz olarak oynayabilir ve dilerseniz Rainbow Six'i %40, XCOM 2'yi ise %60 indirimli olarak satın alabilirsiniz. İndirimli haliyle bile XCOM 2'nin şu an en pahalıya satıldığı dördüncü ülke olduğumuzu da ilginç bir bilgi olarak not düşelim.

İLGİLİ BÖLÜMLER