YAZAN Yasin Madyb İlgün

Güney Koreli PUBG oyuncusu Evermore, turnuvayı en sinir bozucu şekilde kazandı.

 PlayerUnknown's Battlegrounds'un ilk resmi eSpor turnuvası gamescom2017'de gerçekleşti. Solo oyun modu turnuvasını Güney Koreli Kyo-min “Evermore” Koo kazandı. Bununla birlikte kendisinin üç maçlık seri boyunca toplamda sadece dört düşman öldürdüğünü belirteyim. Etliye sütlüye karışmadan ve hatta iki oyunda başlangıç adasına giderek puan topladı.

Turnuvanın puan sistemi oyuncular ve izleyiciler arasında biraz tartışmalı bir ortam yarattı hatta. Çünkü ne kadar uzun süre hayatta kalır ve zirveye yakın olursanız o kadar çok puan topluyorsunuz. Rakipleri öldürmenin size öyle muazzam bir puan olarak dönüşü yok. Haliyle "Evermore" da turnuvaya kazanmaya geldiğini göstererek dünyanın en sıkıcı eSpor performanslarından birini gösterdi ve turnuvayı kazandı.

İlk maçta başlangıç adasına giden ve elektrik duvarı ile savaşan Evermore, bu oyunda 20. olabildi ve sadece bir kişi öldürdü. 

İkinci oyunda da sürekli olarak etliye sütlüye karışmadan, çatışmalardan ne kadar uzak durulabilirse o kadar uzak durarak oynadı. Bu oyunda temsilcimiz wtcNN ile de mini bir çatışmaya girdi ve girer girmez tüydü o çatışmadan. Oyunu da biraz şansa kazandı aslında. Arkasından gelen düşmanı aceleci davrandı ve Evermore'u öldüremedi. Evermore yüksek pozisyonda olmasının da avantajıyla rakibini 1v1'de öldürerek zafere uzandı.

Üçüncü oyunda da farklı bir şey yapmadı aslında. Yine etliye sütlüye karışmadı. Başlangıç adasına gitti, elektrik duvarıyla yarıştı ve sahilden, kayalardan tırmanmaya çalışırken burada takıldı. Oyun hatasına kurban gitti falan dedik, ancak o kadar çok sağlık eşyası vardı ki can basa basa 9. olmayı başardı.

> PUBG'ye Arayüz Güncellemesi Geliyor

Turnuva sonunda en çok puan toplamayı başardığı için de Altın Tava ödülünü ve 15,000 doları kazanan isim olmayı başardı. Turnuvada PUBG'nin dışarıdan izleme moduyla ilgili de yenilikler gördük ve ilgi çekiciydi bu kamera sistemi açıkçası. Oyuncuların kendilerini geliştirmesi için bir hayli faydalı olabilecek bir şey hatta. Bununla birlikte eSpor konusunda ciddilerse daha ilgi çekici bir sistem bulmaları gerektiğini düşünüyorum. 

Oyunun asıl amacı son hayatta kalan olmak, bu sebeple Evermore'a çok kızamıyorum tabii. Ancak puanlama üzerinden bir galip belirlenecekse bu tip sıkıcı şeylerin önüne geçilmeli sanki?

pubg-trophy