YAZAN Eser Güven

Umutlar başka bahara kaldı

Dün Bethesda'nın üzerinde çalışıyor olabileceği potansiyel bir Game of Thrones oyununa dair bizi heyecanlandıran bir haberle karşınıza çıkmıştık. Tabi yorumlardan gördüğüm kadarıyla (benim de düşüncem aynı doğrultuda) yeni bir Elder Scrolls oyununu Game of Thrones oyununa tercih ediyoruz ama Bethesda'nın bu tür rol yapma oyunlarındaki tecrübesini dikkate aldığımızda ortaya çıkabilecek oyunun da çok sağlam bir şey olacağını tahmin etmek pek de güç değil.

Bu konuda bugün şöyle bir gelişme yaşandı sevgili Oyungezerler. Oyunun ürün sayfasını listeleyen Target'ın sayfalarında dışarıdan bu tür oynamalar yapmak mümkün olabiliyormuş. Hatta buna kanıt olarak Rockstar Games'ten yeni bir Game of Thrones projesi gösteren bir başka ürün sayfası paylaşılmış ama bu da kısa sürede Target tarafından yayından kaldırılmış. Şimdi bu noktada elbette ihtimalleri elemiyoruz, belki de gerçekten üzerinden çalışılan bir Game of Thrones oyunu var ama Bethesda bunun şimdiden açığa çıkmasını istemiyor olabilir. Dün gördüğümüz ürün sayfası Target'ın bu konuda yaptığı bir hata olabilir ve dikkati dağıtmak için bir de Rockstar sayfası açıp kapamış da olabilirler. Söz konusu ilgimizi çeken bir oyun olduğunda dilediğimiz kadar komplo teorisi üretmemiz mümkün ne de olsa.

Target'ın basın sözcüsü "bu gerçek bir ürün değil - yarattığımız kafa karışıklığı için özür dileriz" şeklinde ufacık bir açıklama yapıp sayfayı kapatmış olsa da yorumu size bırakıyoruz.

Dikkatli oyuncular tarafından dün fark edilen sayfanın ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz: