YAZAN Yasin Madyb İlgün

Üstelik önceden ağırlıklı olarak CS oynarken artık kendilerini PUBG tufanına kaptırmışlar.

 SteamSpy'da PlayerUnknown's Battlegrounds hakkında bazı ilginç bilgiler paylaşıldı. SteamSpy'ın elde ettiği verilere göre şu an PUBG oynayan yüz binlerce oyuncunun yaklaşık %55'i eskiden CS:GO'yu çılgınlar gibi oynuyordu. Bu oyuncuların önemli bir kısmının CS'yi bir kenara bıraktığı ve ağırlıklı olarak PUBG oynadığı gözlemlenmiş.

Hatta buna ek olarak bu %55'lik kesim eskiden ortalama bir oyuncudan %50 daha fazla CS:GO oynuyorlarmış. Artık ortalama bir CS:GO oyuncusundan %30 daha az oynuyorlar. Özet geç derseniz, eskiden çılgınlar gibi CS:GO oynayan kitle artık aynı çılgınlıkta PUBG'ye transfer olmuş durumda. Geçici bir süre de olsa DOTA 2'yi geride bırakmasına şaşırmamak lazım haliyle. 

PUBG'nin H1Z1 ve CS:GO'dan pek çok sadık oyuncuyu kendi tarafına kattığı da gözlemlenmiş. Buna ek olarak DayZ, Left 4 Dead 2 ve Payday 2'den de oyuncuları cezbediyor. Ancak bu son üç oyunu baz aldığımızda o kadar da sadık olmayan bir kitleyi kendi safına kattığını görüyoruz.

> PUBG'nin Arayüzü Daha Kullanıcı Dostu Olacak

Bakalım PUBG ne zaman indirime girecek ve nasıl bir çılgınlıkla peynir ekmek gibi satılacak. Daha önce de iddia ettiğim gibi, DOTA 2'yi genel olarak geride bırakması sadece bir defalık indirime bakıyor :).