American McGee Yeni Alice Oyunu İçin EA Games'in Kapılarını Çalacak

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Kısa süre önce hayranlarına tam da bu konu yüzünden biraz kızmıştın McGee.

Alice Harikalar Diyarında'yı kendince yorumlayan ve ortaya şu ana kadar iki tane harika oyun çıkartan American McGee, temmuz ayında kendi blogundan paylaştığı bir yazıda hayranlarına ufaktan kızmıştı. Zira serinin hayranları sürekli olarak yeni bir Alice oyunu için onu darlıyorlardı, McGee de topun EA Games'te olduğunu söylemekten yorulduğunu ifade etmişti.

McGee, bir kart oyunu için başlattığı Kickstarter kampanyasının başarılı olmasının ardından yeniden oyun cephesine dönüş yapacak gibi gözüküyor. Yine kendi blogunda paylaştığı yazısında hayranlarından destek isteyen American McGee, EA Games'in kapısını üçüncü oyun için çalmak istiyor. Oyunlar American McGee tarafından yapılsa da üretim ve dağıtım ile lisans hakları EA Games'te olduğu için tecrübeli oyun geliştiricisi McGee'nin EA'den bağımsız olarak bu seriyi devam ettirmesi mümkün değil.

Man At Arms, Bu Sefer De Alice’in Bıçağını Dövdü

Alice serisi yaklaşık 17 sene önce PC için çıkış yapan American McGee's Alice ile başlamış ve kendi çapında başarılı olmuştu. 2011 yılında ise Alice: Madness Returns çıkış yapmıştı. Oyun PS3, Xbox 360 ve PC için çıktıysa da ilk oyun kadar ses getirmedi, ancak incelemelerden de başarılı puanlar aldı. 

McGee'nin bloguna girip sayfanın altındaki e-posta listesine üye olursanız EA'ye oyunu ne kadar çok kişinin istediğini göstermek için kendisine destek vermiş olursunuz.

Bakalım EA Games yeni bir Alice oyunu için neler düşünüyor.