League of Legends'a Büyük Değişiklikler Geliyor!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Seviye atlama sistemi değişiyor, mavi öz ve IP bir oluyor.

 Riot Games'in dünyayı ve Türkiye'yi yıllardır kasıp kavuran oyunu League of Legends'ın yeni sezon öncesi güncellemesiyle birlikte oyunun seviye atlama sistemi değişecek.

Riot'tan yapılan açıklamada "uzun süredir ortalıkta olan bazı büyük sıkıntılar" çözülecek. Bu sıkıntıların IP, ödüller ve seviye atlama üzerine olduğu belirtilmiş. Riot Games detaylıca yaptığı araştırmaların ardından dört büyük soun görmüş: Rünler için IP harcamak insanların hoşuna gitmiyor, yeni şampiyon açmak çok zor (özellikle yeni oyuncular için), uzun süredir LoL oynayan oyuncular için yeterli yenilik yok ve seviye atlama sistemi iyi yaşlanmadı, uzun süreli oyunculara hiçbir katkısı yok.

Bu problemleri çözmek için kolları sıvayan LoL ekibi öncelikle IP ile mavi özü birleştirme kararı almış. Artık IP yerine MÖ (Mavi Öz) kullanılacak ve mavi özle şampiyon satın alıp, rün sayfaları açabileceğiz, rün alabileceğiz. Kısaca IP ile yaptığımız her şeyi yapabileceğiz. Böylece oyunda bir sürü para birimi olmayacak ve oyuncular elindekileri limitleme yaşamadan harcayabilecek. 

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (4 Eylül - 10 Eylül)

Buna ek olarak 1. seviyeden 30. seviyeye kasarken artık daha fazla şampiyon açabileceğiz ve daha fazla mavi öz kasacağız. Yüksek seviyelere geldikçe daha özel ödüller kazanacak ve seviyemizi gösteren durum ifadeleri elde edeceğiz. Bunları da oyun içerisinde gösterme imkanımız olacak. Her seviye atladığımızda kendiliğinden açılmış olan bir sandık hediye edilecek ve bu sandıkların seviyesi de bizimle birlikte yükselecek. Yani ileri seviyelerde açacağımız sandık çok daha doyurucu ödüller içerecek. Oyunda artık üst seviye olmayacak ve 30'dan ileri gidebileceğiz. Böylece düzenli olarak sandık kazanmaya devam edeceğiz. 

> Windows 10'un Yeni Güncellemesiyle Oyun Modu FPS Artışı Sağlayacak

Aynı zamanda günün galibiyeti bonusu artırılacak ancak oyunu devamlı oynadıkça aldığımız bonuslar da buna göre dengelenecek. Yeni rün sisteminin de sezon öncesi güncellemesiyle birlikte oyuna dahil edilmesi bekleniyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER