Mirage: Arcane Warfare'i Bu Akşam Ücretsiz Olarak Steam Kütüphanenize Ekleyebileceksiniz

YAZAN Eser Güven

Bedava büyücü baldan tatlıdır

Umut vaat eden ama satış anlamında bekleneni veremeyen oyunlar kuşağının üyelerinden biri olan Mirage: Arcane Warfare'in geliştiricisi Torn Banner Studios oldukça mantıklı bir karar verdi. Şöyle ki, bu benzerlerinden farklı, bol büyülü FPS oyununun tüm esprisi kapışacak rakipler bulmaya dayanıyor ama oyunun aynı anda çevrimiçi olan oyuncu sayısı son zamanlarda inanılmaz derecede azalmış durumda. Steamspy verilerine göre dün oyunu aynı anda oynayan oyuncu sayısı en fazla 6 olmuş, bu gerçekten de feci bir rakam. Oyuna sahip olan ve oynamak isteyen oyunculara da yazık.

Torn Banner Studios, Steam sayfasında yayınladığı mesajda "Mirage'ın satışları maalesef kötüydü. Ama herşeyden çok bize destek veren ve Mirage'ı satın alıp karşılıklı oynayacak oyuncu bulmakta zorlanan oyuncular için üzgünüz. Yapımına yıllarımızı harcadığımız oyunumuzu daha fazla kişinin oynamasını istiyoruz" demiş ve oyunun Steam üzerinden bir günlüğüne (tam 24 saat) ücretsiz olarak sunulacağını, bu süre içinde oyunu kütüphanesine ekleyenlerin oyuna bedava sahip olacağını ve bu sürenin ardından da oyunun fiyatının 10$'a indirileceğini açıkladı.

Bu promosyon bu akşam (6 Eylül) Türkiye saatiyle 20:00'de başlayacak, akşam Steam mağazasına girip oyunu kütüphanenize eklemeyi unutmayın. Kim bilir belki siz de Mirage'ı seversiniz, hem bu sayede karşılıklı oynayacak oyuncu bulmakta da bundan sonra pek sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum. Oyunun Metacritic not ortalamasının 74 olduğunu hatırlatayım, yani hiç de fena sayılmaz.

Sonuçta firma nasılsa olan olmuş diyerek bu durumu sallamayabilirdi, ama oyunu 30$ vererek satın alan oyunculara karşı kendisini gerçekten de sorumlu hissetmiş ki böyle bir uygulamaya gitmiş. Bence takdir edilesi bir davranış.

İLGİLİ BÖLÜMLER