YAZAN Gencer Fenercioğlu

Tarihsel ayardaki CoD serisini özledik

Activision CEO'su Eric Hirshberg, Call of Duty'nin WWII'nin ötesinde "tarihi" oyunlara bağlı kalabileceğini ve serinin gelecek ortamında çok uzun süre sıkışmış olabileceğini söyledi.

Serinin en eski oyunlarının ayakları sağlam bir şekilde İkinci Dünya Savaşı'na bağlı olsa da, Activision'ın en önemli shooter serisi, son yıllarda ayarlarıyla daha da genişlemiş durumda.

Geçen yıl yayımlanan Call of Duty: Infinite Warfare, savaşı ilk kez uzaya taşıdı ve bu yenilik, serinin hayranlarından karışık tepkilerin gelmesine neden oldu.

Daha klasik bir temele dayanan Call of Duty'yi tercih eden oyuncular için, bu yıl çıkacak Call of Duty: WWII bir çözüm yolu gibi duruyor. Hirshberg'e göre serinin geleceğinde daha fazla tarihsel ortamlı oyun beklenebilir.

Yakın tarihli bir röportajda Hirshberg, Infinite Warfare'ın anlaşmazlık çıkaran tabiatını kabul etti: "Geçmiş tecrübelerimizden yola çıkarak gerektiğinden fazla "gelecek temalı" oyun yaptığımız konusunda hemfikir olabiliriz." Ayrıca, oyunları orijinal ayarlarına geri getirerek, serinin köklerine geri dönme zamanının geldiğini belirtiyor.

Serinin gelecekteki yönü üzerine bastığında, Hirshberg son derece ihtiyatlı, ancak oyun endüstrisinin ve serinin sürekli değişen doğasını gerekçe göstererek, serinin Advanced Warfare ayarlarına dönmesini kesinlikle reddetmiyor. Bununla birlikte, İkinci Dünya Savaşı'nın sağladığı "zengin bölgeleri" ve tarihsel ortamı genel olarak öne çıkaran ve "birden fazla kez" incelenebilecek bir alan olarak nitelendiren gelecekteki tarihsel ortamlı oyunların olasılığı konusunda daha kesin bir tavır sergiliyor.

Call of Duty: WWII, 3 Kasım'da PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek.

İLGİLİ BÖLÜMLER