YAZAN Eser Güven

Blizzard'dan e-spor dünyasına bir katkı daha

Blizzard kendini iyiden iyiye e-spora adamış görünüyor çünkü ünlü geliştirici bu sefer de Los Angeles'ta açılacak olan e-spor arenasıyla karşımıza çıktı. Resmi adı Blizzard Arena Los Angeles olacak olan bu salon önümüzdeki ay oyunculara kapılarını açacak.

Blizzard arenanın "hem katılımcılar, hem de dünyanın dört bir yanında canlı yayınları izleyecek olanlar için heyecan verici bir tasarıma sahip olduğunu" söylüyor. Burada yalnızca belli başlı e-spor turnuvaları düzenlenmekle kalmayacak, arenada kontrol odaları, antrenman alanları ve Blizzard ürünlerinin satın alınabileceği bir de mağaza bulunacak. Tam teşekküllü bir spor salonu desek yeridir yani. Henüz arenadan görüntü paylaşılmadı, sanırım Blizzard bunun açılışa kadar sürpriz olarak kalmasını istiyor.

Bu yeni arena Blizzard ve Activision'ın e-spora olan desteğinin yeni adımı olarak nitelendirilebilir. Activision 2015 yılında başına ESPN CEO'su Steve Bornstein'ın getirildiği özel bir e-spor departmanı açmıştı. Activision CEO'su Bobby Kotick'in firma için "e-sporun ESPN'i olmak" gibi bir planı olduğunu biliyoruz ve bunlar da hep o planın birer parçası gibi duruyor.

Arenanın açılışı 7 Ekim'de yapılacak ve burada düzenlenecek olan ilk etkinlik de Overwatch Contenders Season One Playoffları olacak. Daha sonra 13 Ekim'den itibaren Hearthstone Championship Tour Summer Championship başlayacak ve bunu da Heroes of the Storm ve World of Warcraft etkinlikleri takip edecek.

İLGİLİ BÖLÜMLER