PUBG'de Sisi Veya Çimleri Kaldırmaya Çalışmayın! Ban Yiyebilirsiniz

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Birazcık fps artsın diye oyununuzdan olmayın!

 PlayerUnknown's Battlegrounds büyük bir hızla büyüye dursun bazı oyuncular bilerek ya da bilmeyerek oyundan yasaklanıyor, hesaplarının oyuna erişim izni kaldırılıyor. Bunun sebebi ise oyundaki konfigürasyon dosyalarıyla oynamaları ve fps artışı için sisten ve çimden kurtulmak istemeleri. 

Evet her iki işlem de oyunda fps artışı getiriyor, ancak aynı zamanda bunu yapan oyuncuya haksız avantaj sağlıyor. Haliyle bu haksız avantajı kullanmak da oyundan tamamen uzaklaştırmanızla sonuçlanabilir. Bluehole Studios'un son yaptığı açıklamayla birlikte bu durum resmiyete kavuştu. Stüdyo, bunu yapan oyuncuların oyun kurallarına aykırı hareket ettiği, haksız avantaj elde ettiği ve durumun tespit edilmesi halinde hesaplarının PUBG erişimine kapatılacağı belirtildi.

PUBG'nin hile koruma tarafını üstlenen Battle Eye bu konuda oldukça tecrübeli. Daha önce DayZ ve H1Z1'de de benzeri sıkıntılarla uğraşmak zorunda kalmış ve binlerce oyuncu banlanmıştı.

Tabii bu arada PUBG rekorlar kırmaya devam ediyor. Hayatta kalma-savaş oyunu son olarak Steam'in eş zamanlı oyuncu rekorunu kırmayı başardı. Aynı zamanda Türkiye'de de 23 Eylül'de bir PUBG Turnuvası gerçekleşeceğini hatırlatalım sevgili Oyungezerler.