Brendan Greene PUBG'ye Tek Kişilik Hikaye Eklemek İstiyor

YAZAN Eser Güven

Brendan Greene oyunun geleceğiyle ilgili ipuçları verdi

PlayerUnknown's Battlegrounds fenomeninin yaratıcısı Brendan Greene, ya da oyun camiasında daha yaygın olarak bilinen ismiyle PlayerUnknown, Reddit'te bir AMA (Ask Me Anything - Bana İstediğinizi Sorun) etkinliği düzenledi ve binlerce oyuncunun sorularını cevaplamaya çalıştı. Bu etkinlikteki cevaplar arasında oyunun geleceğiyle ilgili ilginç bilgiler de göze çarpıyordu.

Bunlardan en ilginci Greene'in bu Battle Royale oyununda görmeyi en çok istediği özelliklerin ne olduğunda dair verdiği bir cevaptı, çünkü böylece Greene'in inanılmaz geniş kitlelere ulaşan bu çok oyunculu oyunda tek kişilik bir hikayenin var olmasını da istediğini öğrenmiş olduk. "Günün birinde oyuna tek kişilik bir hikaye eklemeyi çok isterim. Oyundaki adanın ilginç bir hikayeye ev sahipliği yapmak için harika bir yer olduğunu düşünüyorum ama maalesef şu an ne bunu gerçekleştirecek zamana, ne de kaynaklara sahibiz".

> PlayerUnknown's Battlegrounds Steam'in Eş Zamanlı Oyuncu Rekorunu Kırdı!

Tabi Greene'in bu açıklaması bir anda kulaktan kulağa yayılınca kendisi bir açıklama daha yapmak zorunda kaldı ve Twitter'dan yayınladığı mesajında "teyit etmek için söylüyorum, oyuna tek kişilik hikaye ekleme planımız yok" dedi. Zaten adam şu an buna ayıracak zamanımız ve kaynağımız yok demiş, yani üstüne bir açıklama daha yapmasına gerek olmamlıydı. Yine de oyunun yaratıcısı bu yönde bir isteği olduğunu açık açık söylediğine göre günün birinde bu özelliği görme ihtimalimizin de yüksek olduğunu düşünüyorum.

Greene AMA'daki sorulara verdiği bir diğer cevapta oyunun yeni haritası için yeni taşıtlar hazırladıklarını da söyledi. Ağzından çok da fazla bilgi kaçırmamaya özen gösteren Greene "bu taşıtların neler olduğunu görmek için beklemek zorundasınız" diyerek oyuncuları merakta bırakıverdi. Hem bana istediğinizi sorun de, sonra da ayrıntı verme.

Ayrıca yine verilen cevaplardan oyuna yazılı sohbet özelliğinin getirilmesinin planlanmadığını da öğrenmiş olduk. Ayrıca Greene ve ekibinin planları arasında oyuna karakter level sistemi ve diğer ilerleme sistemleri eklemek de varmış, ama bunlar henüz planlama aşamasında olduğundan Greene yine çok da detay vermemeyi tercih etti. Aynı kısa zaman önce eklenen sis özelliği gibi gece haritalarını da test ettiklerini söyleyen Greene gece özelliğinin harika göründüğünü ama bunu tamamlamak için daha çok zamana ihtiyaçları olduğunu da söyledi. Gaz bombaları da oyuna eklenmesi planlanan yenilikler arasında.

Brendan Greene'in Reddit etkinliğindeki tüm soru - cevapları görmek isterseniz şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.