Vampyr'in Çıkışı Maalesef 2018 Ortasına Ertelendi

YAZAN Eser Güven

Yapma be Vampyr

DontNod Entertainment tarafından geliştirilmekte olan Vampyr hakkındaki en son bilgileri E3 2017'de almıştık ve oyundaki savaş ve diyalog sistemini gösteren oldukça çekici bir oynanış videosu seyretme imkanına sahip olmuştuk. Tabi bu videoları falan görünce oyunun çıkışı için git gide daha çok sabırsızlanmaya da başladık, ama geliştirme ekibi yaptığı yeni açıklamayla hevesimizi kursağımızda bıraktı. Oyun maalesef 2018 ilkbaharına ertelendi sevgili Oyungezerler.

Normalde oyunun çıkışı bu yılın Kasım ayında olacaktı ama DontNod'ın yaptığı açıklamaya göre teknik bir sorundan ötürü oyunu iyileştirmek ve dengelemek için daha fazla zamana ihtiyaçları olduğu ortaya çıkmış. Nasıl bir teknik sorun oyunun çıkışını en az 6 ay ötelemiş olabilir, o konuda pek fikrim yok ama sanki bunun altında daha başka sebepler var gibi de duruyor. Zaten DontNod'ın CEO'su Oskar Guilbert'te bu gecikmeye neden olan şey hakkında detay vermekten çekinmiş ama anlayış ve sabrı için hem oyunun yayıncısı olacak Focus Home Entertainment'a, hem de oyunculara teşekkür etmiş. Eh zaten beklemekten başka çaremiz de yok ki.

"Bu kadar önemsediğiniz bir projenin çıkışını ertelemek çok zor bir karar. Ama ortaya konulan tarihe uymaya çalışmak adına kaliteden ödün vermemek gerektiğine inanıyoruz. Daha birkaç hafta öncesine kadar Vampyr'i bu yıl içinde yayınlayabileceğimize inanmış durumdaydık. Ancak teknik bir sorun - ki şu an çözülmüş durumda - ekibimizin planlarını baltaladı. Bu erteleme sayesinde Vampyr gibi derin ve iddialı bir oyunun ihtiyacı olan ince ayarları ve dengelemeleri yapmak için yeterli vakte sahip olacağız."  

Vampyr'de İspanyol Gribi salgını sırasında kendini hayat kurtarmaya adamış olan ünlü cerrah Dr. Jonathan Reid'i oynayacağız. Tabi burada tüm hikaye kendisine de vampirlik illetinin bulaşmış olmasıyla alakalı. Kimden besleneceğimiz, kimleri öldüreceğimiz hep vermemiz gereken kararlar arasında olacak ve seçtiğimiz yollarla oyundaki dört farklı sondan birine ulaşabileceğiz. Tabi bu sonları 2018 ortasından önce göremeyeceğiz ama bekleyelim bari.

Vampyr PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER