Square Enix'in Yeni Oyunu Left Alive'ın İlk Oynanış Görüntüleri Yayınlandı

YAZAN Eser Güven

Oyun Front Mission ile aynı dünyada geçecek

PlayStation'ın Tokyo Game Show konferansının en büyük sürprizlerinden biri Square Enix'in beklenmedik şekilde yeni oyunu Left Alive'ı duyurması olmuştu. O tadımlık fragmanda oyuna dair pek bir şey görememiştik ama Square Enix beklediğimiz gibi daha detaylı bir açıklama yaptı ve yayınlanan yeni fragmanda da oynanıştan sahneler görme şansına kavuştuk.

Square Enix'in teyit ettiği bilgiye göre Left Alive, Front Mission'ın dünyasında geçecek ve Front Mission 5 ile Front Mission Evolved arasında kalan bir zaman dönemini anlatacak.

Oyunda üç farklı ana karaktere sahip olacağız, bu üç karakterin her biri de harabeye dönüş olan şehirde kısılı kalmış durumdalar ve buradan kaçmaya çalışıyorlar. Oyunda çatışma ve gizlilik öğelerine ek olarak oyunla ilgili ilk haberimizde de tahmin ettiğimiz üzere mech kullanımı mevcut olacak; bunlar Front Mission serisindeki Wanzerler. Oyunun görsellerini ve karakter tasarımlarını Metal Gear Solid serisinden tanıdığımız Yoji Shinkawa üstlenmiş durumda.

Oyunun yapımcısı Shinji Hashimoto ve yönetmeni Toshifumi Nabeshima Famitsu'ya verdikleri röportajda oyun hakkında birkaç detay da yer alıyor. Buna göre oyun Rusya'daki bir şehirde geçecek ve kahramanlarımız kendilerini şehirdeki savaşın tam ortasında bulacaklar. Oyun Front Mission serisiyle aynı dünyada geçtiğinden Wanzer mech'leri çoğunlukla düşman olarak karşımıza çıkacak ama bunları çalıp kullanmamız da mümkün olacak. Oyundakiana tema hayatta kalma üzerine kurulu, ayrıca bulduğumuz malzemelerle kendi eşyalarımızı üretebileceğiz. Hedefe ulaşacağımız rotayı da tamamen kendimiz seçecek, düşmanlara bulaşmamak için yolu dilediğimiz gibi uzatabileceğiz.

Aşağıda oyunun yayınlanan duyuru fragmanını seyredebilirsiniz. 1:06'dan itibaren aksiyon başlıyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER