Battlefield 1'in 5'e 5 Incursions Modu Alfa Testlerine Başlıyor

YAZAN Eser Güven

Alfa testine kayıt olmuş muydunuz?

Electronic Arts'ın geçen ay duyurduğu 5'e 5 rekabetçi modu Incursions modu alfa testlerine başlıyor ve DICE'ın yapımcılarından David Sirland bu test sırasında oyuncuların nelerle karşılaşacaklarına dair kısa bir açıklama yaptı.

Aslında bu 5'e 5 rekabetçi moduna Counter-Strike ve Call of Duty gibi oyunlardan aşinayız. Yine de işin içinde Battlefield 1 sosu olacağı için ayrıntıları öğrenmek de önem taşıyor. Örneğin Sirland "etrafı yakıp yıkmayı taktiksel amaçlı kullanabileceksiniz" demiş. Battlefield 1 Incursions Kapalı Alfa aşamasındaki 5'e 5 maçlar nispeten daha küçük ölçekte gerçekleşecek olsa da aslında çok daha büyük bir cephenin içinde olacakmışız ve burada da oyunun ikonik özellikleri kendisini gösterecekmiş.

EA, Battlefield 1'i e-spor arenasında görmek istiyor, bu belli. Zaten Sirland da bu maçların hem oyuncular, hem de seyirciler için heyecan verici olacağını söylüyor. Kapalı alfa oyuncuları Giant'ın Gölgesi haritasının küçültülmüş versiyonunda savaşacaklar ve emirlerinde Hafif Tank ve Zırhlı Vasıtalar olacak. EA'in planı rekabetçi Battlefield oyuncularını büyük bir özveriyle desteklemek: "Oyunda geçireceğiniz her saate önem vereceğiz ve size özel destek vermek en büyük önceliklerimizden biri olacak. Oyuna ayırdığınız saatlerin bir anlamı olmalı." diyor Sirland.

Ayrıca oyuncu topluluğu Battlefield 1 Incursions Kapalı Alfa'da toplanan istatistiklere ve sonuç verilerine erişebilecek, oynanış verileri API'larla paylaşılarak oyuncuların ve geliştiricilerin kendi deneyimlerini zenginleştirmesi sağlanacak. Sirlan "oyuncuların, sunucuların ve organizatörlerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz" diyor.

Kapalı Alfa'ya katılma hakkı kazanamadıysanız da çok dert etmeye gerek yok, rekabetçi deneyim için başka fırsatlar da olacakmış. O zamana kadar Kapalı Alfa ile ilgili canlı yayınlar ve toplulukta paylaşılan oynanış videoları ile yetinmek zorundasınız.