YAZAN Emre Özdemir

Yaz bitti, oyunlar yavaş yavaş piyasaya çıkmaya başladı. Peki ekim ayında ne oynasak?

 Yazı yedik, yavaş yavaş sonbahara geçmeye başladık sevgili Oyungezerler. Havaların serinlemeye başlaması kimi için sevindirici, kimi için de üzücü oldu tabii. Fakat özellikle büyük oyunların seri şekilde piyasaya çıkmaya başladığı döneme girmek oyuncular için gerçekten de heyecan verici.

Önümüzdeki aylarda merakla beklediğimiz birçok oyuna kavuşabileceğiz. Ki, bunların bir çoğuna erişebilmemize sadece günler kaldı! Bu yüzden oturduk ve ekim ayıyla birlikte piyasaya çıkacak olan oyunlardan sizleri ve bizleri en çok heyecanlandıracak olanlara göz atalım dedik.
Her zaman olduğu gibi kaçırdığımız, unuttuğumuz ya da bizim ilgimizi çekmese de (ya da genel olarak büyük ilgi göreceğini düşünmesek de) sizlerin ilgisini çeken ve merakla beklediğiniz oyunlar varsa bunları bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

Haydi başlayalım...

Forza Motorsport 7 – 3 Ekim

Görselleri ve çıkış fragmanı ile nefes kesen Forza Motorsport 7, dosya büyüklüğü ve kotalarımıza vuracağı darbeyle de dudak uçuklatıyor. Sistemlerimizde yaklaşık 100 GB yer kaplayacak olan Forza 7, yarış meraklılarına sunacağı görsel ve mekanik detayları ile şimdiden yeni dönemin en çok merak edilen oyunlarından biri oldu. 4K bizim işimiz diyebilen oyunculara gerçekten de muhteşem grafikler sunabilecek olan Forza 7, 3 Ekim’de Xbox One ve PC (Win10) sahipleri ile buluşacak.

Middle-earth: Shadow of War – 10 Ekim

Bir çoğumuz için hem bu yılın hem de önümüzdeki yılın en çok bekleneni, önümüzdeki ödül törenlerinde ismini sıkça duymaya hazır olduğumuz Shadow of War. Nemesis sistemi, kocaman ve yaşayan haritası, kendi ordumuzu kuracak olmamız, oyun dünyasının seçimlerimize tepki verecek olması derken insan bu oyun için şimdiden deliler gibi heyecanlanıyor. Ekim ayında alacağımız ya da kendimize vereceğimiz en güzel hediye olma potansiyelini taşıyan Middle Earth: Shadow of War hakkında çok daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Hatta ulaşın onlara, pişman olmayacaksınız!

The Evil Within 2 – 13 Ekim

Sebastian Castellanos'un yıllar önce kaybettiğini sandığı kızını kurtarmak için binbir zorluğa göğüs gereceği The Evil Within 2’nin oyuncularla buluşmasına yaklaşık iki hafta kaldı! İlk oyunu sevenlerin merakla beklediği ikinci oyun gerek hikayesi, gerekse bugüne kadar yapılan paylaşımlarla giderek daha çok merak uyandırıyor. Çıkış tarihi 13. Cuma’ya denk gelen The Evil Within 2, 13 Ekim’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri ile buluşacak.

Elex – 17 Ekim

Aksiyona dayalı rol yapma oyunu olan Elex, bizlere sunacağı tek kişilik macerayı büyük bir açık dünya haritası içinde servis edecek. Gothic serisinin arkasındaki ekip tarafından geliştirilen oyun; kıyamet sonrası, fantezi (abuk sabuk şakalar yapmayalım lütfen) ve bilim kurgu ögelerini harmanlayarak oyunculara farklı bir deneyim sunacak. Elex’in dünyasında insanlara büyülü güçler veren özel bir kaynak için büyük savaşlar veriliyor ve biz de bu savaşa bir şekilde dahil oluyoruz. Peki bu bahsi geçen güç o dünyaya daha çok kan ve göz yaşı mı getirecek, yoksa barış mı? PC, PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirilen Elex, 17 Ekim’de piyasaya çıkacak.

South Park: Fractured but Whole – 17 Ekim

2014 yılında piyasaya çıkan South Park: The Stick of Truth’un devamı olan South Park: Fractured but Whole ile bu sefer süper kahraman işine giriyor ve suçlulara karşı amansız bir mücadele veriyoruz. Yani en azından biz öyle olacağını sanıyoruz. Çünkü Stan, Kyle, Kenny ve Cartman gibi karakterlerle gülmekten çatlayacağımızı bilesek de Cartman’ın bize ne gibi sürprizler hazırlayacağını kestiremiyoruz. Zaten kim kestirebilir ki?.. Özellikle South Park dünyasına aşina olanlara inanılmaz eğlenceli anlar yaşatacak olan South Park: Fractured but Whole; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 17 Ekim’de piyasaya çıkacak.